İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 için 200.000’den Daha Fazla Kişiden İtiraz Geldi

200.000’den fazla insan iPhone 7 için online bir dilekçeyi imzaladı. Apple’ın yaklaşan iPhone 7’si için söylentiler dahilinde büyük değişikliklere gideceği belirtiliyor. Kaynaklar özellikle standart kulaklık girişini kaldıracağını veya küçülteceğini dile getiriyor.

Evet görüldüğü gibi söylentiler dahilinde Apple’ın bu kararı oldukça agresif bir karar ve hazırlanan dilekçe ise tümüyle gerçek.

Her ne kadar itiraz dilekçesi oluşturulmuş olsada, değil yüz binler milyonlarca imza bile toplansa Apple kendi ürünleri ile ilgili her istediğini yapabilir. Eğer ki söylentiler doğru ise Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte standart kulaklık girişini kaldıracak ve ne olursa olsun böyle bir karar alınmış ise Apple’ın bu fikri değişmeyecek.

Daha önce de Apple böyle agresif kararlar almış ve hiçbir itiraza aldırış etmeden uygulamıştı. Tıpkı yeni 12 inç MacBook’ta yer alan USB-C girişi gibi. Yaygın bir ağı olmayan yeni USB giriş noktasını Apple sonradan ortaya çıkabilecek sorunlara rağmen yeni MacBook üzerinde kullanmıştı. Steve Jobs zamanında Mac’lerden CD / DVD sürücülerinin kaldırılması ve tüm itirazlara rağmen Adobe Flash Player desteğinin kaldırılması da Apple’ın agresif kararlarına verilebilecek örneklerden sadece bir kaçı.

Apple’ın kulaklık girişini kaldırması ile piyasadaki hemen hemen hiçbir kulaklık iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile uyumlu olmayacak. Daha önceki iPhone kulaklıkları başta EarPods’da dahil olmak üzere hiçbir kulaklık iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üzerinde kullanılmayacak. Hal böyle olunca kullanıcılar bu karara, söylentilerden ibaret olmasına rağmen itiraz ediyorlar.

Bakalım Apple kullanıcılarının bu isteği karşısında ne gibi adım atacak ve söylentilerden ibaret olan bu değişiklik iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üzerinde görülecek mi…