iPhone 7 için Hazırlanan 3.5 mm Girişli Adaptör Ortaya Çıktı

0
iPhone-7-3-5-mm-adaptor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte 3.5 mm kulaklık girişi kalkıyor ve hayatımızın her alanda bir parçası haline gelen bu port yeni nesil iPhone’larla birlikte Apple safında tarihe gömülüyor. Şirketin adaptasyon süreci boyunca kullanıcıların zorluk çekmemesi adına 3.5 mm girişli bir adaptörü de hazırladığı ortaya çıkmış durumda. Bu adaptör 3.5 mm kulaklık çıkışını lightning girişine çevirmeye yarıyacak.

[irp posts=”8727″ name=”iPhone 7 ile 3.5 mm Kulaklık Girişi Kaldırılacak ama Kimse Bundan Dolayı Mağdur Olmayacak!”]

Sızdırılan adaptörlerin Apple’ın büyük tedarikçisi Foxconn’dan alındığı iddia ediliyor. Kimi kaynakça yalanlanan bu sızıntı karşısında şirketin diğer adaptörlerine bakıldığı zaman gerçek gibi duruyor.

Daha önce bizim de kaleme aldığımız haber sonrasında çıka gelen bu adaptör şirketin standart kulaklık kullanan kullanıcılarını zora sokmamak adına iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kutularına bu adaptörü yerleştirmesi bekleniyor. Şirketin bu yöndeki hedefi kesinlikle mantıklı duruyor.

Ortaya çıkan bu adaptörle birlikte 3.5 mm kulaklık girişinin yeni nesil iPhone’larda yer almayacağıda artık netleşti demek kesinlikle yanlış olmayacaktır. Bu adımla birlikte yeni nesil, lightning girişli EarPods kulaklıklar da gelmiş olacak.

Son güncelleme:

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.