İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 İçin Rekor Satış Bekleniyor

Apple, yıllar sonra ilk defa iPhone satışlarında düşüş yaşıyor. Bu yılın ilk çeyreğinde açıklanan sonuçlar sürpriz olmadı. Çünkü analistler daha önce bunu tahmin etmişti. Analistler şimdi de Eylül ayında tanıtılacak iPhone 7 için rekor satış tahmini yapmaya başladılar.

teknik destek

BMO Capital Markets analisti Tim Long, iPhone 7 için rekor bir satış oranı bekliyor. Long’un bu tezinin dayanağı ise bu yıl iPhone satışlarında düşüş yaşanması. Long’a göre şu anda mevcut iPhone sahipleri en az 2 yıldır aynı telefonu kullanıyor. Yani onlar için artık yeni bir iPhone alma zamanı geldi.

image

Analiste göre mevcut iPhone sahiplerinin %25’i yeni bir iPhone almak için hazırlanıyor. Beklentisi yaklaşık 120 milyon iPhone satışı. Long, iPhone 6’ın çıkışı ile birlikte %23 artış görülürken iPhone 6s ile bu oranın %19’a düştüğünü belirtiyor.

Her yıl yükselerek devam eden iPhone satışlarındaki artış iPhone 6s ile birlikte sekteye uğradı. Apple’ın 75 milyon iPhone satışı ile rekor kırdığı daha sonra ise düşüş yaşadığı düşünüldüğünde Long’un iddiası doğru olabilir.

müşteri hizmetleri