İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 için Şarj Girişine Adapte Edilmiş Yeni Nesil EarPods Kulaklık Tanıtıldı

Çinli Tama Electric firması, Apple’dan önce iPhone 7 için şarj girişine adapte edilmiş yeni nesil EarPods kulaklık girişini tanıttı. Bu büyük gelişme ilk olarak Macotakara tarafından farkedildi.

Şu an piyasada bulunan kulaklıkların tamamı 3.5 mm kulaklık girişi üzerine kurulu durumdalar. Apple’ın bunu iPhone 7 ile Apple’ın değiştirmesi bekleniyor. Şirket 3.5 mm kulaklık girişini kaldırarak şarj girişi ile kulaklık girişinin birleştirme planları yaparken şimdiye kadar bunun nasıl gerçekleşeceği gerçek anlamda merak konusuydu. Çinli şirket bunu son ürünü ile başarmış durumda. Üstelik oldukça yenilikçi bir formda. Henüz piyasada hiçbir Apple sertifikalı yeni nesil kulaklık mevcut değil. Şirket de yenilikçi bu ürününü henüz satışa sunmuş değil.

iPhone-7-EarPods-Kulaklik

Apple, iPhone 7 ile şimdiye kadarki en ince iPhone’u tanıtmaya hazırlanıyor. Bunu yapmak için de birtakım tasarım engellerini aşma peşinde. Elbetteki bu noktada öncelik 3.5 mm kulaklık girişi diyebiliriz. Apple kulaklık girişini kaldırarak incelik adına somut bir adım atmış olacak. Elbetteki kulaklık girişinin şarj girişi ile birleşecek olması ile yeni nesil, muhtemelen Bluetooth’lu EarPods kulaklıkları da hayatımıza sokmuş olacak.

Ekran Resmi 2016-05-30 22.16.41

Aslında Apple’ın bu şekilde şarj girişine sahip bir aksesuarını ilk defa tanıtmış olmayacak. iPad Pro ile tanıtılan Apple Pencil’da lightning şarj girişine sahip.

Apple-Pencil

Apple’ın yeni nesil EarPods kulaklık ve daha fazla yenilik ile iPhone 7’yi Eylül ayında tanıtması bekleniyor. Bu noktada belirtmek isteriz ki, muhtemelen yeni nesil iPhone modeli iPhone 6s ile eş değer bir fiyatla satışa sunulacak.