İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 için Şimdiye Kadar Yapılmış En İddialı Sağlamlık Testi!

Muhtemelen sayısız iPhone 7 sağlamlık testine denk gelmişsinizdir. Ancak bu seferki sağlamlık testi kesinlikle eşsiz. YouTuber Jonathan Morrison alışılmışın dışında bir sağlamlık testini iPhone 7 üzerinde uygulamış. Yaklaşık 155 metre yükselikten, helikopterden iPhone 7’yi aşağıya atıyor.

teknik destek

Elbetteki iPhone 7’nin yekpare alüminyum gövdesi koruyucu kılıfla destekleniyor. Kullanılan koruyucu kılıf olarak ise Crashguard 2.0 kullanılmış. Cihazı sadece kenardan saran bir kılıf olan Crashguard 2.0 efsanevi yönü ise testin sonunda görülüyor.

155 metre yükseklikten doğrudan toprağa düşen -ki hafif kuru bir toprak söz konusu- iPhone 7’ye hiçbir şey olmuyor. Üstelik kılıfın sadece kenarları saran yapısına rağmen bu denli bir koruma söz konusu. Helikopterden aşağıya atılmadan önce video kaydına başlayan iPhone 7 yere düştükten sonrada video kaydına devam ediyor.

Testin sonucu ise kesinlikle ilginç! Nasıl olduysa cihazda herhangi bir çizik veya ezik söz konusu değil ve ekranda da herhangi bir darbe yok.

İşte o iPhone 7 sağlamlık testi;

teknik destek