İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 için Tasarlanan 7.04 Watt Saatlik Pilin Görüntüleri Ortaya Çıktı

Daha önce iPhone 7 için Apple’ın batarya konusunda büyük adımlar atacağı iddiaları bir süre güdemi meşgul etmişti. HDBlog.it isimli bir haber sitesi iPhone 7 için Apple’ın kullanacağı sözde muhtemel pilin görüntülerini paylaştı.

Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6s’de kullandığı 6.61 watt saat pile göre daha fazla kapasiteli bir bataryanın gündemde olduğunu belirtelim. Görüntülerdeki bataryanın 7.04 watt saatlik bir batarya olduğu bariz bir şekilde görülüyor. Yine de yeni iPhone modelleri için kullanılacak olan pilin bazı detayları henüz net değil. Özellikle tam şarj kapasitesi belirsiz durumda.

iPhone-7-Batarya

iPhone7-Batarya

Apple’ın 3.5 mm kulaklık girişini iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta kaldıracağı artık ayyuka çıkmış durumda ve kulaklık girişini şarj girişi ile birleştirmesi ile birlikte Apple’ın kullanabileceği ekstra bir alan ortaya çıkacak. Bu da Apple’ın bu alanı batarya boyutunu büyüterek değerlendirmesi anlamına gelebilir ki böyle bir adım doğrudan iPhone’un pil dayanım süresine etki edecektir.

iPhone 7’ye henüz çok var ancak iddialar hiç durulacak gibi durmuyor. Donanımsal ve tasarımsal anlamda, özetle her yönü ile yenilenecek bir iPhone’u bu sonbaharda göreceğiz. Yeni iPhone modelinde A10 işlemci, Smart Connector, 256 GB’a kadar çıkartılmış depolama seçeneğinin, stereo hoparlör, aza indirgenmiş anten çizgileri, çok daha hızlı LTE modemin yer alması ve iPhone 7 Plus’ta çift lensli arka kameranın yer alması şimdiye kadar ortaya çıkan detaylar.