İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 için Uzmanların ve Analistlerin Raporları Neler Söylüyor?

Apple’ın Eylül ayı içerisinde tanıtacağı gelecek nesil iPhone modelleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için söylentiler, sızıntılar ve en önemlisi bizlerin güvenilir kaynak olarak gördüğü uzmanların raporları son günlerde ivme kazanmış durumda.

Elbetteki yeni nesil iPhone modellerine yaklaşıldıkça haklarında ortaya atılan iddialarda o denli yüksek oluyor. Öyle ki artık kimi sızıntıları dahi görmemezlikten geliyoruz. Yine de biz en doğrusunu yapmak ve siz değerli takipçilerimizi yanıltmamak adına güvenilir, geçmişteki raporları ile isabetli iddiaları ile bilinen uzman raporlarının iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için neleri işaret ettiklerini derledik.

iPhone 7 için Analist ve Uzman Raporları

İşte gündeme gelen analist ve uzman raporları;

  • 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması: Wall Street Journal, Fast Companu, Mac Otakara ve diğerleri
  • iPhone 7 Plus’ta Çift Arka Kameranın Yer Alması: Ming-Chi Kuo, Mac Otakara ve diğerleri
  • iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM’in Yer Alması: Ming-Chi Kuo
  • Dokunmatik Ana Ekran Düğmesi: DigiTimes, Cowen and Company
  • Geliştirilmiş Su Yalıtımı: Wall Street Journal, Fast Company, DigiTimes, Commercial Times, Weibo
  • Stereo Hoparlör: DigiTimes, Mac Otakara
  • 3.5 mm Lightning Adaptör: Mac Otakara

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için özellikle 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması, geliştirilmiş su yalıtımı ve stereo hoparlör öne çıkıyor. iPhone 7 Plus için ise çift arka kamera öne çıkıyor. Bunun dışındaki iddialar her ne kadar güvenilir kaynaklarca ve uzman raporlarınca destekleniyor olsa da genel anlamda desteklenmiyor. Özellikle başlangıç olarak 32 GB yerleşik depolama seçeneğinin pek güvenilir kaynaklarca gündem dahilinde olmadığını söyleyebiliriz.

Tüm bunlar dışında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a A10 çipin güç vereceğini belirtelim. iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM yer almaz ise 2 GB RAM ile her iki iPhone modelinin geleceğini söyleyelim.