Şimdi yükleniyor

iPhone 7 için Yapılmış Sağlamlık ve Bükülme Testi!

iphone-7-saglamlik-testi

iPhone 7 için Yapılmış Sağlamlık ve Bükülme Testi!

Son Güncelleme tarihi 16 Eylül 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

YouTube kanalı JerryRigEverything, ilk iPhone 7’ye kavuşanlardan olma şansına sahip oldu ve bu şansını iPhone 7 üzerinde gerçekleştirdiği sağlamlık ve bükülme testi ile bizimle de paylaşmış oldu.

Eğer iPhone 7 alma düşünceniz varsa bu teste muhakkak gözatın diyebiliriz.

YouTuber iPhone 7 üzerinde büyük bir sağlamlık testi gerçekleştiriyor. Acımasız davrandığını da söyleyebiliriz. Çizme denemelerinden ısı ve eğilmeye kadar bir dizi testten geçen iPhone 7’nin performansı sizce nasıldır?

iPhone 7’nin ekranını, Touch ID’sini veya kamera merceğini çizmek oldukça zor. Bu genelde kılıfta açık kalan alanlar olması sebebiyle önmeli aksamlar ve bu aksamların sağlam olması kesinlikle sevindirici diyebiliriz. Ancak kasanın yan çıtaları (düğmeler) ve arka tarafı için aynı şeyi söylemek biraz zor. Çizilmeye karşın bu kısımların daha açık olduğunu söyleyelim.

Kulaklık ve şarj girişinin lightning portu ile birleştirilmiş olması kimimizi kuşkulandırıyor olabilir. Sürekli aynı portun kullanılacak olması belkide yıpranmayı arttıracak gibi düşünebilirsiniz ama böyle bir şeyin söz konusu olmadığını testte görebilirsiniz.

iPhone 7’nin ekranının ısıya karşı da oldukça sağlam olduğu gerçeğini söylemeden geçemeyeceğiz. İlk ısı temasında önce bir kararma meydana gelse de bir süre sonra bu yok oluyor.

Gelelim bükülme testine. iPhone 7’yi bükmek sanıldığı kadar kolay değil. Apple’ın 7’nin kasasını oldukça güçlü yaptığını testte açıkça görmek mümkün.

İşte o video;

teknik destek