İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 için Yeni Bir Konsept (Video)

iPhone 7… Apple’ın 2016 yılına damgasını vuracağı yeni iPhone modeli olacak. Apple’ın her yıl tanıttığı amiral gemisi iPhone’lar öncesinde çok fazla söylenti ortalıkta dolaşıyor. Bu söylentilerin özellikle fotoğrafa ve videoya bürünmüş halleri ses getiriyor.

Samsung Edge modeli ile telefon ekranlarını oldukça farklı kılmayı başarmış durumda. Apple’ın da iPhone 7 Edge ile bunu değiştireceği düşünülerek bir konsept video hazırlanmış. Yayınlanan videoda yeni iPhone 7 Edge ile Apple’ın iPhone’larda göze çarpan ve artık olmaması gerektiği düşünülen ekranın yan çıtaları sıfır seviyesine indirgenmiş.

Samsung’un Edge modelleri ile yandan yana, tam kaplayan ekranlar hayatımıza girmişken artık Apple’ın da böyle bir adım atması bekleniyorken gelen bu konsept video ciddi anlamda fikir edinilmesini sağlıyor.

iPhone 7

YouTube üzerinden yayınlanan iki videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Elbette ki videoda yer alan detayların gerçeği yansıtmadığını vurgulayalım. Apple’ın ne gibi adım atacağı henüz belli değil. iPhone 6 ve 6s sonrası artık tasarımsal değişikliğe gidilmesi gerekiyor ve ne gibi bir tasarımla karşı karşıya kalacağız bunu zamanla sızdırılacak verilerle hatta belki de iPhone 7 lansmanında görebileceğiz. Ancak Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la birlikte yılda tanıttığı iPhone modeli sayısını ikiye çıkartmışken yeni ve üçüncü bir iPhone modeli ile geleceğini düşünmek pek bir ihtimal dahilinde yer almıyor. Hele ki videodaki iPhone 7 Edge ile anılan cihazın özelliklerine bakıldığı zaman detayların bir hayli hayali olduğunu söylememiz mümkün.

O zamana kadar gelişmelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz! Bizi takip etmeye devam edin 🙂