iPhone 7 ile Android Wear Akıllı Saatler Arasında Eşleştirme Sorunu Yaşanıyor

ios-android-wear

Moto 360 ve Fosil Q gibi birçok popüler Android Wear akıllı saati ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın eşleştirilemediği bilgisi geliyor. Geçen yılın Ağustos ayında Google büyük bir adım atmış ve iOS ile Android akıllı saatlerin eşleştirilmesinin önünü açmıştı.

teknik destek

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte büyük bir uyum sorununun ortaya çıktığı görülüyor. Moto 360 (2015), Moto 360 Sport, Tag Heuer Connected, Asus Zenwatch 2 ve Fossil Q Founder gibi pek çok Android Wear cihaz ile yeni nesil iPhone eşleştirilemiyor.

Aslında sorun Google’la alakalı olabileceği gibi Apple’lada alakalı olabilir. En son iOS 10 (iPhone 7’lerde iOS 10 yer almaktadır) pek çok sorun ortaya çıkmıştı. Bunlardan birisi de arkaplanda yapılan yazılımsal yeniliklerdi. Google’ın buna ayak uyduramadığı yaptığı açıklama ile ortaya çıktı. Google, ciddi eşleştirme sorununun farkında olduklarını ve sorunu düzeltmek için bir araştırma yapıldığını duyurdu.

Android Wear iOS uygulaması, Google’ın Voice arama özelliği, iPhone kilit ekranı bildirimlerini almayı ve saat yüzlerini yansıtmayı sağlayan bir yapıya sahip. Uygulamaya yakın zamanda kritik bir güncellemenini geleceğini şimdiden söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri