İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ile Apple Üç Büyük iPhone Sorununu Çözecek

iPhone 7’ye sadece iki gün uzaklıktayız. 7 Eylül’de Apple en yeni akıllı telefonları olacak olan amiral gemileri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtacak. Şimdiye dek yüzlerce hatta binlerce sızıntı ve söylentiler ışığında neredeyse Çarşamba günü önümüze ne çıkacak az buçuk biliyoruz. iPhone 7’nin 6/6s’e göre büyük tasarım farklılıkları ile gelmeyeceği gerçeği bir yana yeni modellerle Apple’ın ne hedeflediği gerçeği söz konusu.

iPhone 7 gerçekten heyecan verici bir cihaz olacak. Özellikle de iPhone kullanıcılarının şikayetçi olduğu üç büyük konu 7 ve 7 Plus’la birlikte çözüme kavuşacak. Nedir bunlar dediğinizi duyar gibiyim. Gelin şimdi başlık başlık açıklamaya geçelim.

Çok daha uzun pil ömrü. Apple, her yeni iPhone modeli ile ince ve daha ince cihazlarla karşımıza çıkıyor ama pil ömrününde bu inceliğe oranla düşüyor olması pekte tatmin edici bir durum değil. Hal böyle olunca Apple’ın bu sorunu çözmek adına iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a özel çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Bu ne şekilde olacak şimdilik bir detay söz konusu değil.

Şikayet konularından biriside yerleşik depolama kapasiteleri. Apple, iPhone’larda kesinlikle ek depolamaya olanak tanımıyor. Bu da insanların doğal olarak yerleşik depolama kapasiteleri üzerinden hareket etmelerine sebep oluyor. 6s/6s Plus’la iPhone kameralarının 12 megapiksel fotoğraflar çekmesi, 4K video kaydı yapması ile de iyiden iyiye depolama kapasitesi sorunlar çıkartmaya başlamış durumda. Şirket 16 GB yerini 32 GB’a vermeyi, 64 GB’i 128 GB’a taşımayı ve 128 GB’ı ise 256 GB’a çıkartmayı hedefleyerek bu sorunu çözmenin peşinde.

Son şikayet ise su geçirmezlik ve toz dayanımı durumu. Şimdiye kadarki iPhone modelleri arasında suya ve toza karşı dayanıklı olan tek model 6s/6s Plus. Herhangi bir sertifika söz konusu olmasa da suya karşı bu cihazların bir dayanımı söz konusu. Şirketin tıpkı Samsung’un bazı modellerine olduğu gibi özelliklede Note 7’de olduğu gibi sertifikalı, suya ve toza çok daha dayanıklı bir cihazlarla geleceği tahmin ediliyor.

Tüm bunların Apple tarafından yerine getirilmesi ilgiyi arttırıcı bir sebep olacak. Elbetteki ne şartlarda olacaklar, henüz kesin bir bilgi yok. En net bilgi 7 Eylül Çarşamba günü, Türkiye saati ile 20:00’da gerçekleştirilecek olan iPhone 7 özel etkinliği ile belli olacak. O gün, iPhone 7 tanıtım etkinliğini buradaki sayfamızdan devam ederek canlı anlatımımız ile takip edebileceksiniz.

2 Yorum

  1. sesli chat sesli chat 6 Eylül 2016

    Ömer Bey Bir sorum olacaktı benim İphone5 kullanan bir arkadasım var telefonu bazen acılmıyor siyah ekran hatası veriyor bu konu hakkında bilginiz varmı acaba ?

Yorumlar kapatıldı.