Şimdi yükleniyor

iPhone 7 ile Birlikte Yeni Kablosuz EarPods Kulaklık Geliyor

earpods-iphone

iPhone 7 ile Birlikte Yeni Kablosuz EarPods Kulaklık Geliyor

Son Güncelleme tarihi 25 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın 2014 yılında bünyesine kattığı kulaklık üreticisi Beats ile birlikte iPhone 7’nin aksesuarları üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu sonbaharda tanıtılacak olan iPhone 7’nin çok gelişmiş özelliklerde gelmesi ve beraberinde eşsiz aksesuarlara sahip olarak getirmesini beklediğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

teknik destek

Apple’ın iPhone 7 ile birlikte mevcut EarPods’da olan kablo olayına son vermeyi planladığı gelen bilgiler arasında. Yani Apple Bluetoothlu bir iPhone 7 kulaklığı üzerinde çalışıyor diyebiliriz. Yani iPhone 7 ile birlikte kablosuz yeni EarPods kulaklıklar piyasaya çıkacak. Apple’ın üstelik kulaklığa piyasadaki Bluetoothlu kulaklıkların aksine çok daha fazlasını katması bekleniyor. Mevcut kulaklıklarla telefon görüşmesi rahatlıkla yapılabiliyor. Apple yeni kulaklığa doğrudan Siri desteğini vererek daha rahat telefon görüşmeleri desteğini vermeyi ve diğer fonksiyonların yine Siri ile birlikte kullanılabilir olmasını sağlamayı planladığı söyleniyor. Kulaklığın kulak içi olması ise yine gelen bilgiler arasında. Gözüken tek sorun kulaklığın şarj sorunu olacak gibi duruyor. Ancak Apple’ın bunun için özel bir teknoloji üzerinde çalışmalar yaptığı ve uzun pil dayanım süresi için geliştirmeler yaptığı yine gelen bilgiler arasında.

EarPods’un yeni bir sürümü olarak iPhone 7 ile birlikte gelecek olan bu kulaklık muhtemelen ayriyeten de satışa sunulacak. Apple’ın kulaklığının Bragi tarzında olmasını beklediğimizi belirtelim. Rivayetlere göre iPhone 7’nin kulaklık girişi olmayacak. Muhtemelen iPhone 7 ile birlikte kulaklık girişi şarj girişi ile birleştirilecek. Bu yetenek iOS’a 2014 yılında üçüncü taraf geliştiriciler için kullanımına sunulmuştu. Apple’da bu yeteneği artık kendi adına kullanmayı planlıyor gibi gözüküyor.

Kaynaklar Apple’ın halen iPhone 7 için tasarım sürecinde olduğunu ve şirketin henüz bir iPhone 7 tasarımına karar veremediğini söylüyorlar. iPhone 7, ince bir görünüme sahip olmasının yanı sıra iPhone 6s’in tarzında olacağı belirtiliyor. Bu kısımda soru işaretleri aklınıza gelebilir ancak tasarımın yine de baştan aşağı yenileneceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ve Apple bir süredir iPhone’ların kulaklıklarını, ki iPhone 5’den bu yana aynı EarPods modeli ile birlikte götürüyordu. Beats’in çalışmaları ile iPhone 7’yle birlikte yenilenecek olan kulaklığın hem kablosuz hem de çok daha kaliteli yapıda olmaları durumunda Apple’ın iPhone 7 ile birlikte aksesuar konusunda 2016 yılına damga vuracağını söyleyebiliriz.

teknik destek