İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ile Geleceği Düşünülen Lightning EarPods Kulaklıklara Ait Görüntüler Sızdırıldı

Söylentilere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte 3.5 mm kulaklık girişi kalkacak ve Apple kulaklık olayını yeni nesil lightning ile birleştirerek çözecek.

teknik destek

Bu söylentiyi şimdiye kadar pek çok rapor desteklemiş durumda. Sadece sayılı birkaç raporda bu detay yalanlandı ancak öyle ya da böyle şirketin 3.5 mm kulaklık girişini kaldırma planları yaptığı artık bir gerçek. Eğer plan faaliyete geçerse, bu şekilde karşımıza yeni nesil lightning EarPods kulaklıklar çıkacak diyebiliriz.

Kullanım açısından büyük bir kolaylık söz konusu olur mu yoksa değişen sadece 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılışı mı olur bu şimdilik net değil. Ancak birçok soru işareti mevcut. Örneğin müzik dinlerken iPhone’un nasıl şarj edileceği gibi.

Çinli sosyal ağ olan Weibo’da, sözde yeni nesil lightning EarPods kulaklıklar ortaya çıktı. Kulaklıkların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı bilinmiyor ancak pek çok görüşe göre bu görüntülerdeki yeni nesil EarPods’lar kesinlikle sahte. Yine de görüntülerin Apple’ın planına göre ilham verici olduğu açık.

Görüntülere bakılırsa kulaklık kablolarının çok kalın olduğu görülebilir. Bu da Apple estetiğinden biraz uzak.

Başka bir görüşe göre ise Apple bu yeni nesil EarPods kulaklıkları ek aksesuar olarak iPhone 7/7 Plus’la birlikte tanıtacağı yönünde. Yani ek olarak satışa sunulacak ve böyle olursa gelecek nesil iPhone’larda 3.5 mm kulaklık girişi yer alacak.

müşteri hizmetleri