İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ile Tasarımdaki Değişiklikler: Geniş Anten Çizgileri Bulunmayacak

Yaklaşan iPhone 7 için söylentiler ve iddialar hız kesmeden devam ederken, Apple‘ın iPhone 7 için planları da belirginleşmeye başlamış durumda.

MacRumors’un ulaştığı bir isimsiz kaynak, Apple’ın tasarımsal anlamda büyük değişikliklere gideceğini iddia ediyor. Özellikle iPhone’ların başını ağrıtan ve Apple’ın tasarımdan ödün vermesine neden olan anten çizgileri, iPhone 7 ile birlikte son bulacak gibi duruyor.

Ancak iPhone 6s ve 6s Plus tarafından iPhone 7’ye bakıldığı zaman büyük tasarımsal değişiklikler görülmeyebilir. İsimsiz kaynak Apple’ın aslen kameraya odaklandığını ve tasarımsal farklılıkların küçük değişiklikler olacağını da vurguluyor.

iPhone 7 Plus‘ın özellikle çift floş kameraya sahip olacağını yine kaynak tarafından iddia edilenler arasında.

Tasarımdaki en büyük değişikliklerin anten çizgilerinin olacağı açık. Yine de iPhone 7’nin alt ve üst kısımlarında anten çizgilerinin yer alacağı söyleniyor. Ancak iPhone 7’nin ana arka gövdesi üzerinden herhangi bir anten çizgisi bulunmayacak.

İlginçtir ki, iPhone 7 genel tasarımının iPhone 6s’e benzer olacağı iddiaları son zamanlarda gündemi meşgul etmeye başlamış durumda.