İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 iPhone 6s’ten Daha Kalın mı Olacak?

Pek çok rapor ve habere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın mevcut modelden daha ince olması bekleniyordu. Fakat son sızan tasarım şemalarına göre maalesef daha kalın bir iPhone 7 karşımıza çıkacak.

Oldukça güvenilir bir kaynak olan LetemSvetem Applem tarafından sızdırılan görsellerde 3.5mm lik kulaklık jackı bulunmuyor. Daha ince bir iPhone 7 geliyor haberlerinin dayanak noktası 3.5mm lik kulaklık jackının olmayacağı beklentisiydi. LetemSvetem Applem’in görsellerinde kulaklık jackı olmamasına rağmen neden daha ince bir tasarım olmayacağı bilinmiyor.

LetemSvetem Applem tarafından yayınlanan şematik çizimlere göre 4.7-inç iPhone 7, 7.2mm kalınlıkta olacak. iPhone 6s 7.1 mm kalınlığa sahipti. 5.5-inç iPhone 7 Plus ise iPhone 6s Plus ile aynı yani 7.3mm kalınlığa sahip olacak.

iPhone-7-Tasarim-Semasi

iPhone 7 tasarım şemasını incelediğimizde arka taraftaki anten hatlarının daha önceki söylentilerde olduğu gibi farklı bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. iPhone 7 kamerası daha geniş fakat maalesef yine çıkıntılı görünüyor. Kulaklık jackı yerine ikinci bir hoparlör ızgarası gözüme çarpıyor.

iPhone-7-Plus-Tasarim-Semasi

iPhone 7 Plus görselinin çok tutarsız bir görsel olduğunu baştan söyleyelim. Ön taraf tamamen çerçevesiz bir ekrandan oluşuyor. Bu ekranda maalesef FaceTime kamera ve mikrofon yok. Herhalde unutmuşlar çizmeyi 🙂 Alt tarafında iPhone 7 görselinin aksine tek bir hoparlör ızgarası var. Anten hatları iPhone 7 görselinde olduğu gibi yeni bir tasarıma sahip. Kamera modülü ise söylentileri doğrular şekilde çift lensli kamera olarak çizilmiş. iPhone 7 Plus için daha önce pek çok haber çıkan Smart connector özelliği de görsellerde yer almış. Fakat bu özelliğin olmayacağına dair bu ay içinde haberler de gelmişti.

Güvenilir bir kaynaktan gelse de maalesef iPhone 7 ve iPhone 7 Plus görselleri arasındaki tutarsızlıklar bizde tasarım şemalarının gerçeği yansıtmadığı izlenimi yarattı. KGI Securites analisti Kuo’nun raporlarında ısrarla iPhone 7’nin 6.5 mm kalınlıkta olacağını belirtmesi LetemSvetem Applem’in görsellerinin gerçekten uzak olduğunu düşündürüyor.