Şimdi yükleniyor

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro’ya Ait Video Sızdırıldı (4K Video)

iPhone-7-modelleri

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro’ya Ait Video Sızdırıldı (4K Video)

Son Güncelleme tarihi 6 Ağustos 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Yeni nesil iPhone modelleri, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve muhtemelen gelmesi beklenen, çift arka kameralı olarak şimdiye kadar dillendirilen iPhone 7 Pro’ya ait yeni bir inceleme videosu sızdırıldı. 4K kalitede sızdırılan videoda iPhone 7 ile iPhone 6s’e ait bir kıyaslamada yapılıyor.

Hollandalı blog sitesi TechTastic.nl’de ortaya çıkan bu sızıntı videoda 4.7 inç ve 5.5 inçlik iPhone 7 modelleri çok daha kaliteli bir şekilde ve tüm hatları ile gözler önüne seriliyor. Videoda elbetteki çift lensli arka kamerası ile geniş ekranlı iPhone 7 Pro modeli özellikle dikkat çekiyor.

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro’ya Ait Video

Apple çift objektifli arka kamerası ile yeni bir 5.5 inç iPhone modelini tanıtacak mı tanıtmayacak mı bu henüz net değil. Kimi analistlerce kabul edilen kimi analistlerce de reddedilen bu detayın gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini lansman gününü bekleyip göreceğiz.

Bir diğer konu ise çift objektifli arka kamerası ile gelecek olan iPhone modelinin isminin iPhone 7 “Pro” olup olmayacağı. Videodaki en dikkat çekici detaylardan birisi iPhone’un arka kısmında yer alan model numarasının A1429 olarak belirtilmiş olması. Bu Apple’ın model numaralandırmasına uymayan, iPhone 5’de kullanılan düzende bir model numaralandırılması. Bu sebeple videodaki iPhone’ların maket olması muhtemel gibi duruyor. Hepsinden de öte çift arka kameralı iPhone 7 Pro’nun arka kısmında “Smart Connector” mevcut değil. Şimdiye kadar analistlerin dillendirdiği ve gelen sızıntılarda bu port hep mevcuttu. Ancak nedendir bilinmez bu videodaki 7 Pro’da böyle bir port mevcut değil.

iPhone-7ler iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro'ya Ait Video Sızdırıldı (4K Video)

Videoda bir de iPhone 7 ile iPhone 6s’in karşılaştırması da yapılıyor. Elbetteki ekranları kapalı bir şekilde… Sadece tasarım açısından ele alınan karşılaştırmada iPhone 7’nin anten çizgilerinin 6s’e göre daha aza indirgendiği dikkat çekiyor. Bir diğer dikkat çekici detay ise 7’de kamera objektifinin daha büyük olması. 3.5 mm kulaklık girişinin her üç modelde de kaldırılmış olmasıda söz konusu. Bunlar dışında dikkat çekici herhangi bir farklılık söz konusu değil.

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini önümüzdeki ay içerisinde, 9 Eylül veya 16 Eylül Cuma günü tanıtması ve ardından kilit pazarlarda öncelikli olarak ön siparişe sunması bekleniyor.

teknik destek

1 yorum

comments user
serkan

sahte olduğu 0.45–0.47 saniye arası gayet açık 🙂 sessize alma tuşu oturmamış bile 🙂

Yorumlar kapalı.