Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Kamerası Küçük Sensörüne Rağmen Rakiplerinden Üstün Özelliklere Sahip

img_0589

iPhone 7 Kamerası Küçük Sensörüne Rağmen Rakiplerinden Üstün Özelliklere Sahip

Son Güncelleme tarihi 28 Eylül 2016 by

teknik destek

Görüntüleme uzmanı DxOmark Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7 değerlendirmesini tamamladı. DXO, iPhone 7’nin Dijital Sinema (DCI-P3) renk yelpazesi desteği, sınıfının lideri görüntü sabitleme özelliği , hızlı otofokus özelliği sayesinde kamera konusunda önceki modellere göre çıtayı yükselttiğini belirtiyor.

DXO’nun geçen yıl yaptığı değerlendirmede iPhone 6s Plus 84, iPhone 6s 82 puan almıştı.DXO’nun değerlendirmesinden 86 puan alan iPhone 7 böylece ilk sıraya yerleşmiş oldu.

Kapsamlı incelemede kullanılan iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone 7 12 megapiksel sensör ve 28 milimetre lense sahipler. Ancak iPhone 7 daha parlak f / 1.8 lense, optik görüntü sabitleyici ve gelişmiş görüntü işleme özelliğine sahip.

DXO’dan Frederic Guichard’a göre
Apple’ın amiral gemisi telefonları rakiplerinin çoğundan daha küçük bir sensöre sahipken, Apple çok ince form faktörünü zorlayarak yenilikçi teknolojiler kullanmakta. Bu teknoloji yüksek performanslı çoklu görüntü işleme, yüksek performanslı lens tasarımı, verimli sensör , optik görüntü sabitleme gibi özellikleri içeriyor.

Dört LED True Tone flaş sayesinde daha güçlü ışık ve doğru renk yanlarını yakalayabilen iPhone 7 bu anlamda rakiplerinin önüne geçiyor. DXO’nun şimdilik iPhone 7 Plus kamerası ile ilgili bir değerlendirmesi bulunmuyor.

teknik destek

3 yorum

comments user
Erdal

Sağol İlker abim. İphone 7 lerin renkleri daha iyi çok gerçekci abi haksız bir karşılaştırma olmuş abi ama plus çok alacak inşallah.

comments user
Erdal

Samsung S7 edge 88 puan almış bu ne alaka? İlker Abi nasıl geçiyor iPhone 7’yi?

    comments user
    İlker Çiftçi

    Değerlendirmeyi iPhone’lar arasında yapmış. Samsung İle karşılaştırma yapmadığı için bir şey diyemiyorum. Bir de iPhone 7 plus değerlendirmesini beklemek gerek. Muhtemelen o daha çok çıkacaktır.

Yorumlar kapalı.