Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Kendi Kendine Patlamamış! İşte Vakanın Daha Net Görüntüleri

iphone-7-patlamasi

iPhone 7 Kendi Kendine Patlamamış! İşte Vakanın Daha Net Görüntüleri

Perşembe günü gündeme bomba gibi düşen “iPhone 7 Patladı” haberini dünkü özel haberimizle çürütmüştük. Kimisi kutu içerisinde oksijen yok diyecek kadar ileri yorumlar yaparken kimisi komplo teorileri kurmaya başlamıştı ki olayı çözümleme konusunda kolaylaştıracak ilgili yeni görüntüler gelmiş durumda.

teknik destek

Aslında her zaman pile sahip telefonlar patlayabilirler. Bu çoğu zaman normal bir durumdur ama neredeyse onlarca insanın ölümle karşı karşıya gelmesine ve ciddi yaralanmalara neden olan Galaxy Note 7 vakaları sonrası insanların bu durumdan korktuğu kesin. Ama bu tip aslı astarı belli olmayan, en azından Samsung’un yaşadığı gibi bir durum söz konusu değilken bir bakıma iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için başlatılan karalama kampanyası kesinlikle gerçeği yansıtmıyor.

Dün Reddit’te sadece patlamış iPhone 7’in önden ve kısmi kutusunun fotoğrafı tek bir karede paylaşılmıştı. Bugün ise Imgur üzerinden patlayan iPhone 7’ye ait daha fazla fotoğraf ortaya çıktı ve böylece olayın da aydınlandığını belirtelim.

Patlayan iPhone’un arka kısmına güçlü bir darbe aldığı ve bu darbeden dolayı göçük oluştuğunu aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

iphone-7-patlama-vaka-1-768x1024 iPhone 7 Kendi Kendine Patlamamış! İşte Vakanın Daha Net Görüntüleri

Ki darbenin kutunun dışından, yani doğrudan cihazın üstüne yapılmadığını da aşağıdaki şu fotoğrafta görebilirsiniz.

iphone-7-patlama-vaka-2-768x1024 iPhone 7 Kendi Kendine Patlamamış! İşte Vakanın Daha Net Görüntüleri

Bu tip durumlarda pilin reaksiyon oluşturup patlaması söz konusu. Aslında bu durumun taşıma yani nakliye sırasında olması da gayet normal. Yani belki bile bile yapılmamışsa bile kutuya yapılmış sert bir darbe buna neden olmuş diyebiliriz.

Yani olay bir Galaxy Note 7’nin aksine isteyerek veya istemeyerek yapılmış bir müdehale sonrası ortaya çıkmış. Bunun dışında da henüz patlayan bir iPhone 7 veya iPhone 7 Plus vakası da zaten söz konusu değil.

teknik destek