Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Performansı ile En Büyük Rakibi Samsung Galaxy Note 7’yi “Gömdü”

iphone-7-ve-note-7-performans

iPhone 7 Performansı ile En Büyük Rakibi Samsung Galaxy Note 7’yi “Gömdü”

Benchmark skorları zaten bize iPhone 7’nin standart bir MacBook Air’den teorik olarak daha hızlı olduğunu gösterdiler. Ancak gerçek hayat kullanımında iPhone 7’nin performansının ne olduğu sorusu hep hava kaldı. PhoneBuff tarafından bugün yüklenen bir video aslında oldukça ikna edici bir cevabı bize veriyor.

teknik destek

Bazı performans gerektiren oyunlarda dahil olmak üzere, iPhone 7’ye karşı Samsung Galaxy Note 7’nin performansı ile “çakıldığını” rahatlıkla söyleyebiliriz. Öyle ki iPhone 7’nin performansı ile göz doldurmakla kalmıyor, fark dahi atıyor.

Tüm uygulamalar açıkken son hepsini tek tek yeniden açarak telefonları test eden PhoneBuff sonuçta bu akıllı telefonların hangisinin pratikte daha iyi performans gösterdiğini göstermeye çalışıyor.

Sonuç? iPhone 7’nin Samsung’un son amiral gemisine karşın iyi değil çok daha iyi performans gösteriyor olması ve Note 7’nin tabiri caiz ise gömülmüş olmasını net bir şekilde gösteriyor.

Note 7’nin 4 GB RAM ile gelmesine karşın iPhone 7’nin sadece 2 GB RAM’e sahip olduğunu söyleyelim. iPhone 7’de bellekte açık 14 uygulama olmasına rağmen yani belleğin hemen hemen tam yüklü olmasına rağmen hiçbir performans kaybı göstermeksizin çalıştığını açık bir şekilde söyleyebiliriz. Burada da Apple’ın yazılımsal üstünlüğünü net bir şekilde görebiliyoruz.

Note 7 testi 3 dakika 14 saniyede tamamlarken iPhone 7 sadece 1 dakika 40 saniyede testi tamamlıyor. Gerek ekranı ile gerek performansı ile gerekse kamerası ile iPhone 7 ve özellikle 7 Plus’ın eşsiz bir akıllı telefon olduğu gerçeğini aşağıdaki video ile bir kez daha anlamış oluyoruz.

teknik destek

1 yorum

comments user
Leo Corte

HD Ready İle Quad HD bi cihazı performans açısından karşılaştırmak saçmalığın dibi olsa gerek. Note 7’de HD Ready moduna alıp karşılaştırma yapılmalıdır.

Yorumlar kapalı.