İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Plus: 256 GB Depolama Seçeneği, 3 GB Ram ve Daha Fazlası ile Geliyor

İtalyan web sitesi HDBlog, SanDisk’in Apple’a tedarik edeceği ce muhtemelen Apple’ında iPhone 7 Plus‘ta kullanacağı 256 GB depolama belleklerinin fotoğraflarını paylaştı.

teknik destek

İlgili fotoğrafı yukarıda görebilirsiniz. 256 GB bellek üstte, 64 GB bellek alt tarafta yer alıyor.

Apple iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPhone 5’de SanDisk depolama belleklerimi kullandı. Diğer akıllı telefon üreticileri, başta Samsung olmak üzere pek çok önemli üretici de depolama bellekleri konusunda SanDisk ile işbirliği içerisinde olmuşlardır.

SanDisk’in bu son başarısı ile, 256 GB depolama belleğinin oldukça başarılı şekilde minimize edilebilmiş olması Apple’ın ilgisini çektiği iddia ediliyor.

Ancak bu büyük gelişmenin iPhone 7’de görülemeyeceği de gelen bilgiler arasında. Daha ince ve daha büyük kapasiteli piller ile gelecek olan iPhone 7 ve 7 Plus’ın bu kapsamda hacimsel olarak kıyaslandıklarında iPhone 7 Plus’ın daha kullanılabilir olacağı belirtiliyor. Üstelik Apple’ın daha ince iPhone’lar için verdiği uğraş da baz alınırsa muhtemelen 256 GB depolama belleğini sadece iPhone 7 Plus’ta görebiliriz gibi duruyor.

Eğer ki Apple böyle bir karar alırsa ve 256 GB depolama belleği ile iPhone’ları bir araya getirirse, artık iPhone’ların depolama seçeneklerinde de büyük değişiklik olacak. Başlangıç olarak belirlenen 16 GB depolama kapasitesinin yerini 32 GB alabilir ve 128 GB, 256 GB olarak yeni bir şekillendirme söz konusu olabilir.

Ayrıca son raporlar Apple’ın iPhone 7’de Smart Connector, çok daha hızlı TSMC’nin tedarik ettiği ve Apple tarafından tasarlanan A10 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Ayrıca çift objektifli arka kameranın, stereo hoparlör, 3100 mAh pil, Intel 7360 LTE modem, 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması, güçlü su yalıtımı, kablosuz şarj, anten bantlarının kaldırılması öngörülüyor. Son olarak iPhone 7 Plus’ın 3 GB RAM ile gelmesi de beklenenler arasında.

müşteri hizmetleri