Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Plus 3GB RAM’e Sahip

iPhone 7 plus

iPhone 7 Plus 3GB RAM’e Sahip

Son Güncelleme tarihi 12 Eylül 2016 by

teknik destek

iPhone 7 Plus tanıtıldığından beridir RAM miktarı konusunda sorular bitmiyor. Dünkü iPhone 7 Plus teknik özellikler haberimizde 3GB olduğunu belirtmiştik. Bugünkü Benchmark testleri bu konuya son noktayı koydu.

Daha önce KGI Securites analisti Kuo, ısrarla iPhone 7 Plus’a 3GB RAM olduğunu iddia etmişti. Buna gerekçe olarak çift kamera ile çekilen resimlerin işlenmesi için daha çok RAM’e ihtiyaç duyulmasını göstermişti. Dünkü tanıtımdan sonra bu konuda soru işaretleri oluşsa da sitemizde yayınladığımız haberlerde 3GB RAM olduğundan bahsettik.

 

IMG_0178-1-1024x526 iPhone 7 Plus 3GB RAM'e Sahip

iPhone 7 Plus Benchmark testlerinde iPad Pro’yu bile geride bırakarak bugüne kadarki en performanslı iOS cihazı oldu. iPhone 7 Plus’ta kullanılan dört çekirdekli A10 Fusion işlemci marifetlerini ortaya koymuş görünüyor.

IMG_0177 iPhone 7 Plus 3GB RAM'e Sahip

Testlerde iPhone 7 Plus’ı zirveye çıkaran işlemcinin yanında RAM miktarı. Testte iPhone 7 Plus’ın 2998MB RAM’e sahip olduğu görülüyor. iPhone 7 Plus’ta yer alan birisi geniş açılı diğeri telefoto kamera ile çekilen resimlerin işlenmesi için 3GB RAM’e ihtiyaç var. Böylece iPhone 7 Plus almak için bir sebep daha ortaya çıkmış oldu.

teknik destek