İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Plus Çift Kamerası İle Çok Daha İyi Fotoğraflar Çekebilecek

Güvenilir Apple analisti KGI, iPhone 7 Plus‘ın çift kamera ile geleceğini inandığını ve elindeki detaylarını paylaştı. Raporda iPhone 7 Plus’ın iki ayrı lense sahip olacağı ve Apple’ın bu şekilde ölçülebilir kalitede daha iyi fotoğrafların çekilebilmesinin önünü açacak. iPhone’lar için çift kamera özelliği bir süredir konuşuluyor ve 2-3x optim zum ile bu özelliğin geleceğini söyleyen KGI’nın yorumları oldukça destekleyici duruyor.

teknik destek

KGI raporunda, iPhone 7‘nin bir önceki iPhone modelinin kamerasına göre köklü değişikliklere sahip olmayacağı ve sadece yükseltilmiş özelliklerde kullanıma sunulacağını belirtiyor. Ancak KGI raporunda iPhone 7 Plus’ta daha yeni kamera teknolojilerinin yer alacağı ve en başta çift kamera ile geleceğini söylüyor.

Apple iPhone modelleri arasında, kamera konusunda ayrıma gidebilir. Mevcut iPhone 6s ve iPhone 6s Plus arasında da minik farklılık mevcut. Ancak Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte bunu daha geniş farklılıklar haline getirmesi mümkün.

Son günlerde iPhone‘lar için ön tarafta çift kameraya sahip olmaları da konuşulmaya ve tartışılmaya başlandı. Apple’ın Linx kamera teknoloji firmasını satın alması ile iPhone’larda bu tip büyük değişiklikler beklentisi iyice artmış durumda.

Çift kamerayla her iki kamerala ile bağımsız fotoğraflar çekilebilecek, çekilen fotoğraflar özel olarak filtrelenip birleştirilecek ve çok daha yüksek kalitede fotoğraflar ortaya çıkacak. Apple’ın bu teknolojiyi satın aldığı Linx’in “Linx Imaging” algoritması ile sunacağı tahmin edliyor. KGI iPhone 7’lerin %30 ihtimalle çift kamera ile donatılacaklarını söylüyor. Ve sadece iPhone 7 Plus ile bu özelliğin kullanıma sunulacağını tahmin ediyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, bu sonbaharda tanıtılacaklar. Ayrıca Apple’ın Mart ayında 4 inç iPhone 5se’yi de tanıtması bekleniyor.

müşteri hizmetleri