Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6 Plus Batarya Testinde! İşte iPhone 7 Plus’ın Pil Ömrü

img_0612

iPhone 7 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6 Plus Batarya Testinde! İşte iPhone 7 Plus’ın Pil Ömrü

Son Güncelleme tarihi 1 Ekim 2016 by

teknik destek

iPhone 7 Plus Apple’a göre iPhone tarihinin en uzun ömürlü, en iyi bataryasına sahip. Kullanıcılar da bunu dikkat almış olacak ki Bank of America Merrill Lynch anketine göre, insanların iPhone 7 Plus satın almalarında en önemli sebeplerden birisi batarya ömrü.

Apple’ın son 3 yıldır piyasaya sürdüğü 5.5 inçlik Plus modelleri kullanıcıları pil ömrü konusunda oldukça memnun ediyor. Bir günü çok rahat çıkaran bu modellerde acaba pil konusunda ne kadar gelişme yaşandı. TechRadar sitesi iPhone 7 Plus, iPhone 6s Plus ve iPhone 6 Plus’ı pil testine tabi tutmuş.

Gerçek kullanım deneyimini yansıtan testte üç cihazın da ekran parlaklığı en yüksek ayarda, Bluetooth açık ve üçü de aynı WiFi ağına bağlılar. Testte şarj bitene kadar 2 saat web gezintisi yapılıyor. Geriye kalan 1-1.5 saatte ise Real Racing 3 oynanıyor.

1 saatlik web gezintisinin ardından iPhone 7 Plus’ta %75, iPhone 6s Plus’ta %72, iPhone 6 Plus’ta ise %66 batarya kalıyor. 2 saatin sonunda ise iPhone 7 Plus’ta %52, iPhone 6s Plus’ta %47 ve iPhone 6 Plus’ta %37 batarya kalıyor.

Geriye kalan batarya miktarları ile Real Racing 3 oynanıyor. iPhone 6 3 saat 34 dakika, iPhone 6s Plus 3 saat 54 dakika, iPhone 7 Plus
ise 4 saat 15 dakika sonunda kapanıyor.

Yani yoğun kullanım ile iPhone 7 Plus 4 saat 15 dakika pil ömrü sunuyor. Tabii ki bu rakam normal kullanım şartları altındaki telefonun gerçek pil ömrünü yansıtmıyor. Normal kullanıcı için 4 saat 15 dakikadan çok daha fazla pil ömrü sunacaktır. Test videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

teknik destek