Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Plus Kamerası İle İlgili Güzel Bir Detay Ortaya Çıktı

img_0592

iPhone 7 Plus Kamerası İle İlgili Güzel Bir Detay Ortaya Çıktı

Son Güncelleme tarihi 28 Eylül 2016 by

teknik destek

Apple’ın çok satan 5.5 inç ekranlı yeni amiral gemisi iPhone 7 Plus çift kamera özelliği ile dikkat çekiyor. 2X optik zoom özelliğine sahip olan iPhone 7 Plus kamerası ile ilgili ilginç bir o kadar da hoşunuza gidecek bir detay ortaya çıktı.

Bu zamana kadar 2X optik zoom özelliğinin sadece iPhone 7 Plus’ta kullanılan telefoto kameraya has bir özellik olduğu düşünülürken Techno Buffalo sitesi bu özelliğin geniş açılı kamerada da çalıştığını keşfetti. Üstelik bu özelliğin hangi kamerada kullanılacağını cihaz otomatik olarak kendisi belirliyor.

iPhone 7 Plus kamerası ile çekim yaparken hangi lens çekime daha uygunsa onda 2X optik zoom devreye giriyor. Böylece bu özelliği her iki kamera da kullanabiliyoruz. Kamera İle

YouTuber Keen Martin, bu özelliği aşağıdaki videoda gösteriyor. Martin, telefoto kamerayı kapattığında geniş açılı kamera için 2X zoomun aktif olduğunu görüyoruz.

Düşük ışıklı ortamlarda telefoto kamera yetersiz olduğunda geniş açılı kamera devreye girdiği için 2X optik zoomun bu kamarada da çalışması oldukça faydalı. Bu sebeple daha kaliteli fotoğraf çekebilmek için kamera seçimini otomatik yapmak daha uygun bir davranış olacaktır.

teknik destek