Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Plus Parçalarına Ayrıldı! Pil Kapasitesi ve Diğer Bileşen Detayları Belli Oldu

iphone-7-plus-parcalari

iPhone 7 Plus Parçalarına Ayrıldı! Pil Kapasitesi ve Diğer Bileşen Detayları Belli Oldu

Son Güncelleme tarihi 16 Eylül 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Bugün itibariyle, kilit pazarlarda iPhone 7 ön siparişlerin teslimatına başlanması ve iPhone 7 satışlarının başlamasıyla beklenen gerçekleşti ve iFixit tarafından iPhone 7 parçalarına ayrıldı. iFixit 4.7 inç model yerine özellikle 5.5 inç iPhone 7 Plus üzerine odaklanmış ve parçalarına ayırmada bu model üzerine öncelik vermiş. Elbetteki merak edilen pek çok detay da böylece gün yüzüne çıkmış olmuş oldu.

iFixit iphone 7 Plus’ın şasesini ayırırken oldukça güçlü bir yapı ile karşılaştığını söylüyor. Bunun büyük olasılıkla telefonun suya dayanıklılığını sağlamak için yardımcı bir yapı olduğu yapılan açıklamada belirtiliyor.

3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması ile yerini bir hoparlör ızgarasının almış olmasının tümüyle estetik amaçlı olduğunu belirtelim. Yani iPhone 7/7 Plus’ın alt kısmında çift hoparlör yer almıyor. iPhone 7 Plus’ın pil kapasitesi ise 2900 mAh olarak görülüyor. iPhone 6s Plus’ın pil kapasitesinin 2750 mAh olduğunu da hatırlatalım. Apple’ın böylece iPhone 7 Plus’ta ek pil ömrü sunduğu gerçeğini de unutmayalım.

Yeni kapasitif ana ekran düğmesinin montajıda kolaylaştırılmış ve üç vida ile şasi üzerine vidalanmış.

iPhone 7 Plus’ta yer alan 12 megapiksel telefoto lensinde OIS yani optik görüntü sabitleyici özelliğine sahip olduğunu da belirtelim. Daha önce telefoto lensi için OIS’in söz konusu olmadığı iddia edilmişti. Böylece bu iddianın da çürüdüğünü söyleyebiliriz. Kamera yumrusunun gövde ile bir bütün olduğunu ve IP67 sertifikası su ve toz geçirmemezlik özelliğine yardımcı olduğunu söyleyelim.

iFixit tarafından daha fazla detay paylaşıldıkça iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında tüm öğrendiklerimizi sizlerle paylaşıyor olacağız, bizi takip etmeye devam edin!

teknik destek