iPhone 7 Plus Pil Ömrü ile Galaxy S8+’ı Gerisinde Bıraktı!

Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus

PhoneArena’nın yaptığı bir pil ömrü testinde iPhone 7 Plus’ın pil ömrü konusunda ne kadar başarılı olduğu ortaya çıktı. Testte, Samsung’un en yeni amiral gemisi Galaxy S8+’ın rakiplerine karşı pil ömrünün ne durumda olduğunu göstermek isteyen PhoneArena, Galaxy S7, S7 Edge, OnePlus 3T, Google Pixel XL, Huawei P10, iPhone 7 ve 7 Plus’ı karşı karşıya getirdi.

teknik destek

Testten ilginç sonuçlar elde edildi. Çünkü Galaxy S8+ sadece 8 saatlik kullanım süresi sunuyordu ve buna karşılık iPhone 7 Plus’ın kullanım süresi 9 saat 5 dakikaydı. Böylece test sonuçlarının en tepe noktasına yerleşmeyi başaran 7 Plus’ı Galaxy S8+ takip ediyor. Üçüncü sırada iPhone 7, dördüncü sırada Google Pixel XL ve beşinci sırada ise Huawei P10 yer alıyor.

Galaxy S8+’ın ikinci sırada yer almasını başarısız bulan uzmanlar, bir yıllık süreçte S7 Edge’ye göre yapılan iyileştirmenin sadece 42 dakika olduğuna dikkat çekiyorlar.

Testtin en başarsız cihazı ise 5 saat 41 dakikalık kullanım süresi ile OnePlus 3T oldu.

Galaxy S8 Plus Pil Testi

PhoneArena, testi cihazları performans noktasında zorlayan uygulamaların kullanılarak gerçekleştirildiğini aktarıyor. Bu yönü ile testin hemen hemen günlük kullanıma uygun olduğunun altı çiziliyor. Henüz piyasaya sunulmayan Galaxy S8+’ın iPhone 7 Plus karşısında böylesi bir başarısızlıkla gündeme gelmiş olması ise Samsung kullanıcılarını şaşırttı.

müşteri hizmetleri