Loading Now

iPhone 7 Plus, Rakipleri LG G6 ve OnePlus 3T’yi Ezdi Geçti!

iPhone 7 Plus ve LG G6 ve OnePlus 3T

iPhone 7 Plus, Rakipleri LG G6 ve OnePlus 3T’yi Ezdi Geçti!

Son Güncelleme tarihi 25 November 2018 by Müşteri hizmetleri

Geçen yıl Eylül ayında tanıtılan, dev ekranlı iPhone 7 Plus‘ın tanıtılmasının üstünden altı ay geçmiş durumda. Bu yıl 26 Şubat’ta tanıtılan LG G6 ve geçen yıl Kasım ayında tanıtılan OnePlus 3T şu anda iPhone 7 Plus’ın en büyük rabiki konumundalar.

teknik destek

Bu noktada belirtmeliyiz ki, Samsung’un dün tanıttığı en yeni amiral gemisi Galaxy S8 Plus aslında iPhone 7 Plus’ın asıl rakibi olarak görülebilecek konumda ancak henüz iPhone 7 Plus ile Galaxy S8 Plus arasında gerçekleştirilmiş bir hız testi mevcut değil. iPhone 7 Plus’a karşın Galaxy S8 Plus’ın asıl rakip olmasının nedeni temel nedeni ise Qualcomm’un en iyi konumda olan çipini, Snapdragon 835’in cihazda yer alması.

Hal böyle olunca, biz de iPhone 7 Plus’a karşın piyasada mevcut olan rakipleri baz alarak sizlerle YouTube kanalı PhoneBuff tarafından iPhone 7 Plus, LG G6 ve OnePlus 3T arasında gerçekleştirilen bir hız testini sunmak istiyoruz.

Testin galibi yazımızın başlığından da anlayacağınız gibi iPhone 7 Plus ancak bazı noktalara dikkatinizi çekmek isteriz. Apple’ın A10 Fusion çipine yer verdiği 7 Plus’a karşın LG, G6’da Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 821 işlemciye yer veriyor. OnePlus ise 3T’de yine Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 821 işlemcisine yer veriyor.

LG G6 ve OnePlus 3T’de Android 7.0 Nougat işletim sistemi çalışırken iPhone 7 Plus’ta ise iOS 10 çalışıyor. Gerek iOS ekosisteminin pürüzsüzlüğü gerekse iOS 10’un A10 Fusion çip ile oldukça iyi entegre çalışıyor olması iPhone 7 Plus’ı özellikle ağır uygulamalarda ön yükleme yapma noktasında öne çıkartıyor. Uygulamaların ilk ön yüklenmesinin ardından iOS’un performans dostu oluşu bir kez daha önümüze çıkıyor ve uygulamalar ikinci kez açıldığında her şey pürüzsüz bir şekilde sürdürülüyor. Ancak Android’in bu konuda sınıfta kaldığı bir gerçek ki LG G6 ve OnePlus 3T’yi iPhone 7 Plus’a karşı geride kalmasının ana nedeni de tam olarak bu.

En nihayetinde ise testi ilk sırada iPhone 7 Plus tamamlarken ikinci sırada OnePlus 3T ve üçüncü sırada ise LG G6 tamamlıyor. iPhone 7 Plus’ın rakiplerine tur bindirdiğinin de altını çizelim. Hep söylediğimiz gibi, akıllı telefonları performans noktasında kıyaslamanın en doğru yolu, kağıt üzerindeki teknik özellikleri veya benchmark testlerini kullanmak değil de genel kullanımda kıyaslamaktır.

İşte iPhone 7 Plus’ın mevcut kullanılabilir rakipleri LG G6 ve OnePlus 3T’ye karşın gösterdiği eşsiz performansının videosu;

teknik destek