İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Plus Stoklarındaki Sıkıntılar Devam Ediyor

16 Eylül’den itibaren belirli ülkelerde satışına başlanan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın stok konusundaki problemleri devam ediyor gibi duruyor. Özellikle Simsiyah renk seçeneği ile iPhone 7 Plus’ın pek çok Apple mağazasında aradan geçen 3 haftaya rağmen halen daha yer almadığı bir gerçek.

teknik destek

iPhone 6/6s’e benzer tasarımla gelen yeni nesil iPhone’ların çok fazla ilgi görmeyeceğin ve Apple’ın çakılacağı sık sık dillendirilmiş olsada bunun gerçekleşmediği net bir şekilde cihazların stok durumundan anlaşılıyor.

Apple’ın üretim konusunda Simsiyah renk seçeneği için sıkıntılar yaşadığı artık kesinlik kazanmış durumda. Buna karşın ilgisini 32 GB Siyah iPhone 7 Plus’a çeviren kullanıcıların bu modelinde kısa sürede tükenmesine neden olduğunu söyleyelim. Sonuç olarak şirket genel olarak iPhone 7 Plus stoklarında sıkıntılar yaşadığını bunun ne kadar daha süreceğinin belirsiz olduğunu belirtelim. 14 Ekim’de ülkemizde de satışına başlanacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için şimdiden bazı üçüncü taraf satıcıların ön siparişlerine bakarak stok sorunlarının yaşandığınıda görebiliyoruz.

Umuyoruz ki 14 Ekim itibariyle bu yönde bir sorun yaşanmayacaktır.

teknik destek