iPhone 7 Plus, Stüdyo Işığı Portre Modu Neden Yok?

Portre Modu Işığı Özelliği Ne Kadar Başarılı?

Apple’ın yeni portre moduyla studyo ışığı efekti neden iPhone 7 Plus modelinde yok? 

teknik destek <

Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıtmış olduğu iPhone 8 Plus ve iPhone X modeli portre modunda yer alan bir özellikten dolayı yoğun ilgi görmeye başladı. Yeni akıllı telefonlarda yer alan portre modundaki studyo ışığı efekti sayesinde kullanıcılar portre modunda fotoğraf çektiği sırada arka planı tam anlamıyla siyah veya daha canlı şekillere dönüştürebiliyor.

iPhone X’de ise bu durum biraz daha gelişmiş şekilde kullanıcıya geliyor. Çünkü ön kamerayla bile portre modunda fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

portre

iPhone 7 Plus’ta Neden Stüdyo Işığı Portre Yok?

Hepinizin aklında tek bir soru var. iPhone 7 Plus’ta çift kamera bulunuyor ama neden portre modu varken studyo ışık efekti yok.

Çift kamerası bulunan iPhone 7 Plus ile portre modunda arka planı bulanık fotoğraflar çekmeniz mümkün. Ancak arka planı tam anlamıyla studyo kalitesinde siyah yapmak oldukça zor. Hatta yok diyebiliriz.

Bunun sebebi ise iPhone 7 Plus‘ta yer alan A10 işlemci desteklerken, iPhone 8 ve iPhone X’de Apple’ın A11 Bionic çipinden kaynaklı.

A11 çipi ve TrueDepth kamerasıyla iPhone X ön ve arka kamerasıyla derinliği tam olarak ayırt edip özel işlemden geçirebiliyor.

Ancak ilerideki güncellemeler de yazılımsal olarak iPhone 7 Plus modellerinde bu özellik gelebilir diye düşünüyoruz.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.