İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Plus Tüm iPhone ve iPad Modellerinden Daha Güçlü

Dün tanıtılan iPhone 7 ailesinin Benchmark sonuçları sonunda elimize ulaştı. Benchmark testine göre iPhone 7 Plus’ ın A10 Fusion işlemcisi diğer iPhone ve iPad’lere oranla çok güçlü.

teknik destek

Yayınlanan Benchmark testine göre iPhone 7 Plus, iOS kullanan tüm cihazlardan daha güçlü. Yapılan testte özellikle bir önceki jenerasyon iPhone’larla ve yeni iPad Pro ile karşılaştırılan iPhone 7 Plus, diğer tüm cihazlara fark atıyor.

A9X çip kullanan 12.9 inçlik iPad Pro’ ya dahi fark atan iPhone 7 Plus, Apple’ ın lansmanda bahsettiği “Şuana kadarki en güçlü işlemciye sahip akıllı cihaz” namını elinde bulunduruyor.iphone7plusbenchmark

Tek çekirdekli çalışma puanı 3233 olan iPhone 7 Plus’ın en yakın rakibi olan iPad Pro aynı kategoride 3009 puan aldı. Çoklu çekirdek kullanımında ise iPhone 7 Plus 5363 puan alırken iPad Pro 4881 puan alıyor. Böylelikle iPhone 7 Plus iPhone 6s’ ten %33, iPad Pro (12.9 inç)’ dan %7 daha hızlı. Çpklu çekirdek kullanımında ise %10 daha hızlı.iosgeekbenchscores

A10 çipleri normal olarak 2.23 GHz hızda, eğer overclock olursa 2.4 – 2.45 GHz hızda çalışıyor. 12.9 inçlik iPad Pro 2.2GHz hızında, iPhone 6s ve 6s Plus ise 1.8 GHz hızında çalışıyor.

Bir pazarlama materyali olarak Apple lansmanda tüm akıllı cihazlardaki en güçlü işlemcinin A10 olduğunu söylemişti. A10 Fusion işlemci iPhone 6’nın işlemcisinden iki kat hızlı. Grafik işleme konusunda ise yine iPhone 6′ dan 3 kat hızlı. Testte ise bu doğrulanıyor. Hem tek çekirdekli testte hemde çoklu çekirdekli testte iPhone 6′ dan iki kat daha hızlı.

iPhone 7 Plus’ ın tüm özelliklerini öğrenmek için bu haberimize göz atabilirsiniz.

teknik destek