İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Plus ve Google Pixel Performans Kıyaslaması: Kazanan Belli Ama Yine de Görün İstedik

Samsung’un Galaxy Note 7 vakası sonrası Androidciler yönünü farklı markalara, farklı Android telefonlara ve hatta Apple’a çevirdiler. Ancak Google’ın ben bu oyunu bozarım der gibi Pixel ve Pixel Plus’ı önümüze getirmesi işleri değiştirdi. iPhone 7 Plus ile sık sık yan yana getirilen Google’ın akıllı telefonu, hakkını vermek gerekir ki özellikle kamerası ile eşsiz bir yöne sahip. Ancak her şey kamera performansından söz konusu değil.

teknik destek

Malumunuz akıllı telefon pek çok şeyin bütünleşik hali ve gerek kamerası gerek performansı her şeyi dikkatle incelenmelidir. Şu anda iPhone 7 Plus’ın rakibi olarak görülen tek akıllı telefon var o da satışı şimdilik ABD ile sınırlı tutulan Google Pixel.

Apple iOS’ta performans konusunu oturtmuş durumda. iOS 10’la da performansı daha da bir optimize eden şirketin hedefi artık daha fazlasına ulaşmak. Google ise Android’i geliştirmeye, bir türlü oturmayan performans optimizasyonunu oturtmaya uğraşıyor ama eksik olan bir şeylerin olduğu açık. Elbetteki bunun en büyük nedeni Android’in açık kaynak kodlu olmasından kaynaklanıyor. Yine de son dönemlerde Android’in performans başarısı görmezden gelinmeyecek kadar iyi seviyelere gelmiş durumda. Her ne kadar bir iOS olmasa da…

iPhone 7 Plus ve Google Pixel Performans Kıyaslaması

 

iPhone 7 Plus ve Google Pixel’in karşı karşıya gelmesinde ilk önce akıllara kağıt üzerinde performanslar geliyor. iPhone 7 Plus Geekbench’in tek çekirdekli testlerinden 3488 puan alırken Google Pixel 1565 puan alabiliyor. Çok çekirdekli testlerde iPhone 7 Plus 5590 puan elde ederken Google Pixel 4103 puan sseviyelerinde yer alıyor.

Elbetteki gerçek hayatta, gündelik kullanımda işler değişebiliyor. Her iki cihazda da grafik performansını bir oyun oynarken, uygulamaları açarken veya diğer her koşuldaki durumlarını görmek bambaşka bir durum. YouTube’da bunun için eşsiz bir kıyaslama videosu yayınlanmış durumda. Daha fazla kıyaslama detayını bu video ile görebilirsiniz

İşte o video;

teknik destek