İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

 iPhone 7 Plus’ın Çift Arka Kamera ve 256 GB Depolama Birimleri Sızdırıldı!

Apple’ın beklentileri yükselteceği öngörülen iPhone 7 üzerindeki çalışmaları kapalı kapılar arkasında devam ederken ilgili ilgisiz pek çok sızıntıda gelmeye devam ediyor. Çift arka kamera söylentilerinin iPhone 7 Plus’ın üzerinde yoğunlaştığı şu dönemlerde yeni bir sızıntı ortaya çıkmış durumda.

Güvenilir kaynaklardan olduğu iddia edilen bu sızıntıda iPhone 7 Plus’a ait olduğu iddia edilen çift arka kamera ve 256 GB depolama birimi görülüyor. Çift arka kamera konusunun artık alışılmış hale geldiğini açık ama 256 GB depolama birimi şaşırtıcı bulunmuş durumda. Öyle ki Apple’ın depolama noktasında “cimri” davrandığı hep konuşulan bir şeyken rakiplerinin hiçbirisinin yapamadığı bir atak geliyor gibi duruyor.

256 GB depolama birimi ile birlikte Apple’ın 16 GB depolama seçeneğinden vazgeçeceğide belirtiliyor. Yani artık 16 GB yerine 32, 64, 128 veya 64, 128, 256 GB depolama kapasiteli iPhone’lar hayatımıza girebilir. Bunun da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la olması muhtemelen. Tüm bunların tersine Apple üst segment bir depolama birimini sadece iPhone 7 Plus’ta kullanabilir. Bunun sebebi olarakta çift arka kamera olarak görülebilir elbetteki. Görüntülerde ise 16 GB’ın yerini koruduğu, 16, 64, 256 GB depolama birimlerinin yer aldığını görülüyor.

iPhone 7 Plus için bir iPhone 6s Plus’a göre çok daha büyük bir pilin yer alacağı da gelen bilgiler arasında.

Apple’ın iPhone 7 serisi ile beklentileri yükselttiği ve tatmin edici bir akıllı telefonu piyasaya süreceğini söylemek mümkün. Elbetteki bu da son dönemlerde düşen satış gelirlerini büyük bir hızda arttıracak güç olarak görülebilir.