iPhone 7 Plus’ın Kamerasının Sahip Olduğu Portre Modu Bekleneni Gerçekten Sunuyor mu?

iphone-7-plus-portre-modu

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bu ayın en büyük teknoloji olaylarından birisi. Apple iki yeni iPhone modeli ile özellikle de iPhone 7 Plus ile akıllı telefonlarda fotoğraf çekme olayını yeniden tanımlamış durumda. Çift lensli iSight kamera sayesinde eşsiz kareler yakalamak mümkün.

teknik destek <

Kamerası yüzünden ekstra RAM ile ve Apple’ın özel görüntü siyan işlemcisi ile donatılan iPhone 7 Plus, DSLR fotoğraf makinelerinin benzeri efektler sunan ilk phablet telefon konumunda. iPhone 7 Plus’ın telefoto lensi sayesinde 2x optik yakınlaştırma yapılabiliyor. Özellikle iOS 10.1 beta 1 ile gelen Portre Modu ile herhangi bir karede arka planı bulanıklaştırma, bokeh etkisi yaratma oldukça kolay.

iPhone 7 Plus’ın şimdilik test ve geliştirme aşamasında olan Portre Modu bekleneni sunuyor mu bu tartışma konusu. Tanınmış Apple meraklısı John Gruber, yaptığı testlerle iPhone 7 Plus’ın Portre Modu’nu yorumluyor. John, Portre Modu ile çektiği fotoğraflara derinlik etkisi (bulanıklık) uygulamış ve bunları değiştirmeden Flickr üzerinden yayınlamış.

Çekilen kareler her ne kadar harika görünsede aslında bazı sorunlar söz konusu. Sorunun tümüyle yazılımsal olduğuna dikkatleri çeken John, Apple’ın iOS 10.1’in herkese açık final sürümünü yayınlaması ile bunu çözeceğinden de emin.

Şu anki beta sürümde Portre Modu uygulamalarında bazı efektsel problemler oluştuğunu belirtelim. John Gruber iPhone 7 Plus Portre Modu testlerine devam ederek erişebilirsiniz.

müşteri hizmetleri