İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Plus’ın Sahip Olduğu Portre Modu ile Neler Yapılabilir?

Apple iPhone 7 Plus ile mobil fotoğrafçılığı bir seviye üste taşıyor. 4.7 inç iPhone 7 bazı kamera yükseltmelerine sahipken 5.5 inç iPhone 7 Plus gerçek bir akıllı telefon kamerasına sahip. Çift 12 megapiksel kamera ile (geniş açılı ve telefoto) yüksek renk doğruluğu, keskin ayrıntılarla çarpıcı kareler yakalayabilirsiniz.

teknik destek

iPhone 7 Plus’ın kamerasının üst segment olması ile birlikte Apple Portre adı verilen bir modu da bu modele münhasır kılıyor. Portre Modu ile fotoğrafın odağı dışında kalanları bulanıklaştırabiliyorsunuz. Bu yazımızda “nasıl” sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

iPhone 7 Plus’ın sahip olduğu Portre Modu kullanılarak oluşturulmuş bir kare ve bu modun kullanılmadığı bir aynı kare yan yana getirilmiş. Böylece farkı rahatlıkla görebilirsiniz.

iphone-7-plus-portre-modu-ornek

Bir diğer örnek ise aşağıda yer alıyor. GIF olarak oluşturulan bu örnekte oldukça dikkat çekici.

Kareye dikkatli bakarsanız Portre Modulu ve modsuz halini görebilirsiniz. Apple’ın yazılım ve iPhone 7 Plus’ın kamerasının gücü ile eşsiz bir iş çıkarttığını ortada.

Portre Modu iOS 10.1 ile gelecek ve şu anda sadece geliştiriciler için kullanılabilir durumda. iOS 10.1 beta’yı nasıl yükleyeceğinizle alakalı yazımıza buradan devam ederek erişebilirsiniz.

teknik destek

2 Yorum

  1. evren evren 22 Eylül 2016

    sadece iphone 7 plusta mı yoksa ios10 lu tüm iphonelarda mı ?

Yorumlar kapatıldı.