Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Pro için Şimdiye Kadar Ortaya Çıkan Sızıntılar ve Tüm Bildiklerimiz

iPhone-7-Pro

iPhone 7 Pro için Şimdiye Kadar Ortaya Çıkan Sızıntılar ve Tüm Bildiklerimiz

Apple bu sonbaharda iPhone ve iPhone 7 Plus’ı tanıtacak. Ancak pek çok görüşe göre ya ek bir model olarak ya da iPhone 7 Plus’ın yerini almak üzere 7 ile birlikte iPhone 7 Pro tanıtılabilir. Hal böyle olunca şimdiden iPhone 7 Pro’yu merakla bekleyen hatta cihazını yükseltmek için bu modele odaklanan bir kesim bile oluşmuş durumda.

teknik destek

Özellikle şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılar ve bu iPhone modelini doğrular nitelikteki analist raporlarını sizler için bir araya getirdik. Elbetteki kulağımıza gelen duyumları da bu yazımızda sızıntılarla birleştirdik.

iPhone 7 Pro için Tüm Sızıntılar ve Bilinenler

Tasarım

iPhone 7 Pro’nun hemen hemen iPhone 7 Plus’la eş değer bir görünüme sahip olacağından söz ediliyor. 5.5 inç Retina HD ekran ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca lightning portuna sahip olacak ve 3.5 mm kulaklık girişi cihazda yer almayacak. Böylece ek bir hoparlör daha cihaza eklenecek.

Ancak iPhone 7 Pro, iPhone 7 Plus’a göre bazı büyük tasarımsal farklılıklara da sahip olabilir.

Çift Lensli Arka Kamera

iPhone 7 Pro’nun temel farklardan birisi de kamerası olabilir. Apple yepyeni bir kamera teknolojisini bu model üzerinde deneyebilir. Çift lensli arka kamera iPhone 7 Pro’da kullanılarak diğer modellerden daha üst seviyede bir kamera performansı ile öne çıkartılabilir.

Tüm bunlara karşın iPhone 7 Plus’ın tek lensli ve daha küçük arka kamera ile gelmesi söz konusu olacaktır.

Smart Connector

iPhone-7-Smart-Connector iPhone 7 Pro için Şimdiye Kadar Ortaya Çıkan Sızıntılar ve Tüm Bildiklerimiz

Apple’ın ilk olarak 12.9 inç iPad Pro’da kullandığı bu port ilk defa bir iPhone modelinde kullanılabilir. Böylece iPhone’la birlikte klavye gibi ek aksesuarların kullanılması söz konusu olacak gibi duruyor. Elbetteki Apple’ın tüm bu planlarını iPhone 7 Pro üzerine yaptığı belirtiliyor.

Kablosuz Şarj

Bazı raporlar Apple’ın yeni nesil iPhone’larda kablosuz şarj teknolojisini ilk olarak kullanacağı iddia ediliyor. Dahası iPhone 7’yi kablosuz şarj etmek için bir şarj pad üzerine koymaya da gerek olmayacağından söz ediliyor. 15-20 metreye kadar kablosuz şarj yapılabileceğinden, şirketin böyle bir teknolojiyi kullanıma sunması bekleniyor.

Henüz bu iddia için somut bir kanıt mevcut değil. O sebeple dikkatli olmakta fayda var.

Güçlü Su İzolasyonu

Deutsche Bank analistlerine göre, iPhone 7 serisi aynı zamanda çok daha güçlü, özellikle rakiplerine göre heyecan verici şekilde güçlü bir su izolasyonuna sahip olacaklar. Bunun için en büyük kanıt olaraksa iOS 10’da lightning portunun herhangi bir nem-su algılamasında uyarması gösteriliyor.

Dokunmatik Ana Ekran Düğmesi

iPhone-7-ana-ekran-dugmesi iPhone 7 Pro için Şimdiye Kadar Ortaya Çıkan Sızıntılar ve Tüm Bildiklerimiz

Apple’ın güçlü su izolasyonunu mümkün kılmak için 2007 yılından bu yana hayatımızın bir parçası haline gelen fiziksel ana ekran düğmesini dokunmatik bir düğme ile değiştirmesi bekleniyor. Bu yeni nesil ana ekran düğmesinin tıklamaları simüle etmesi öngörülüyor.

Kaputun Altında

Daha önce de bahsettiğimiz gibi iPhone 7 Pro’nun 5.5 inç bir ekrana sahip olması, yeni nesil A10 çip ile gelmesi bekleniyor. Aynı zamanda 3 GB RAM ile desteklenmesi ve 256 GB yerleşik depolama kapasitesi ile sunulacağı düşünülüyor.

3D Touch gibi özelliklerle beraber geleceğini zaten söylememize sanıyoruz ki gerek yoktur.

Çıkış Tarihi

iPhone 7 Pro’nun Eylül ayı içerisinde hatta 12 Eylül’de tanıtılması bekleniyor.

[irp posts=”8703″ name=”iPhone 7, 12 Eylül’de Tanıtılabilir”]

Söylediğimiz gibi ya iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro olarak üç model ya da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus iPhone 7 Pro şeklinde iki model olarak Apple’ın tanıtım yapması düşünülüyor.

teknik destek

1 yorum

comments user
Emre

İnşallah bu özellikler vardır. Apple da bazı şeylerin farkında olsa gerek yoksa cihaz satmayacak..

Yorumlar kapalı.