iPhone 7 Satışları Şimdiden Apple’ı Memnun Etmeyecek Gibi Gözüküyor

KGI Securities’in güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, bugün 2016 akıllı telefon pazarında Apple’ı neler beklediğine dair raporunu paylaştı. Raporda iPhone 7 satışlarından, akıllı telefon pazarınını akıbetine kadar pek çok detay mevcut ve analistin raporunda Apple için en kötü senaryoyu paylaşmış desek yanlış olmaz.

teknik destek <

Analist, Apple’ın 2016 yılındaki iPhone satışlarının daha önce düşük iPhone satışlarıyla unutulmayan bir yıl olan 2014 yılından da daha düşük olacağını belirtiyor. Bu noktada en iyi senaryo ise şirketin 2016 yılında toplam 205 milyon cihaz sevkiyatı yapacağının belirtilmesi. Apple 2014 yılında 193 milyon cihaz sevkiyatı yapmıştı. Analist 2016 yılında bu rakamın en düşük 190 milyon en yüksek ise 230 milyon aralığında olacağını tahmin ettiğini belirtiyor.

Kuo’nun paylaştığı raporda, 5 markanın 2016 yılı için tahmini cihaz sevkiyatlarına ait rakamlar mevcut. Samsung 320 milyon cihaz sevkiyatı ile lider konumunda. Apple ise 205-190 milyon aralığında cihaz sevkiyatı ile ikinci sırada yer alıyor. Huawei 122 milyon cihaz sevkiyatı ile şaşırtıcı derece bir başarı ile üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

iPhone-analizleri

Ayrıca Kuo raporunda Apple’ın 2016 yılındaki cihaz sevkiyatlarındaki yavaşlama için de detaylar veriyor. iPhone SE için tahmini olarak 12 milyon ile 18 milyon arasında bir sevkiyattan söz eden analist, 4 inç iPhone modelinin Apple’In genel performansı üzerinde çok az etkisi olduğunu söylüyor. Şaşırtıcı şekilde yine analist iPhone 7’den Apple’In beklediğini bulamayacağını da ekliyor. Apple’ın müşterileri çekmek için baştan aşağı yepyeni bir tasarım ve ek yüksek özelliklerle gelmesi gerektiğinin de altını çiziyor.

Analist 2016 yılında Apple için kötü senaryolarını peş peşe sıralıyor olsa da 2017 yılı için de şirketin canavarlaşacağını tahminlerinin arasında eklemiş durumda. Apple’ın AMOLED ekranlı ve 5.8 inç ekranlı iPhone’la geleceğini tahmin eden analistin söylemlerinin ciddiye alınabileceğini belirtelim. Kendisi güçlü tahminleri ile büyük bir geçmişe sahip. Ayrıca Apple’ın performans düşüklüğü üzerine konuşan tek analistte değil.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. Her güncellemesinde açık olan bir tlf nu kim alabilir.son 4 güncellemeden bu yana tlf numda aplikasyon yükleyememe sorunu yaşıyorum güya bu sorunu düzelttiler tekrar boy gösterdi telefonumda.

Comments are closed.