İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Şimdiye Kadarki En İyi Bataryaya Sahip

Bugün gerçekleşen Apple’ın harika tanıtım etkinliğinde tanıtılan iPhone 7 serisi şimdiye kadarki en iyi iPhone kuşkusuz. Gerek özellikleriyle gerek gelen yenilikleriyle göz dolduran cihaz, bataryasıyla da kullanıcıları bir hayli memnun ediyor.

Şimdiye kadar batarya konusunda çokca tartışmalara yol açan iPhone, bugün çıkardığı iPhone 7 serisi ile bu tartışmaları rafa kaldıracak gibi duruyor.

A10 Fusion serisi işlemciyle ve iOS 10 ile gelecek olan iPhone 7, batarya konusunda da şimdiye kadar çıkmış olan en iyi bataryaya sahip iPhone oluyor.

Önceki nesil iPhone’lara oranla 2 saat daha fazla pil ömrü sunan iPhone 7 artık klasikleşen “Bir günlük kullanımı karşılar mı?” sorusuna olumlu bir yanıt verecek.

4 çekirdekli işlemci barındıran iPhone 7’de iki işlemci yüksek güçte çalışacakken diğer iki işlemci düşük güçte çalışacak. Yüksek güçte çalışacak işlemciler telefonda yaptığınız işlemleri gerçekleştirecekken, düşük güçte çalışan işlemciler arkaplan uygulamalarının işlemlerini yürütecek. Böylelikle büyük bir güç tasarrufu sağlanacak.

Sadece CPU yani işlemci konusunda geliştirme yapmakla yetinmeyen Apple, yeni A10 Fusion çipi sayesinde oyunlarda üç kat hızlı çalışacakken, A9’a göre %50 daha az güç kullanacak.

Sunumda verilen somut bilgilere göre;

iPhone 7:

Kablosuz ses oynatımında: 40 saat
Kablosuz video oynatımında: 13 saat
Wi-Fi kulkanım: 14 saat
LTE kullanım: 12 saat
3G kullanım: 12 saat
3G konuşmada : 14 saat
iPhone 7 Plus:

Kablosuz ses oynatımında: 60 saat
Kablosuz video oynatımında: 14 saat
Wi-Fi kullanım: 15 saat
LTE kullanım: 13 saat
3G kullanım: 13 saat
3G konuşmada: 21 saat

kesintisiz kullanabileceğiz.

Peki batarya konusunda sizin düşünceleriniz neler ?