Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Şimdiye Kadarki Tüm Android Cihazlardan Çok Daha Hızlı!

iphone-7-ve-7-plus

iPhone 7 Şimdiye Kadarki Tüm Android Cihazlardan Çok Daha Hızlı!

Son Güncelleme tarihi 15 Eylül 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple her yıl en yeni A serisi işlemcileri ile yeni nesil iPhone modellerini tanıtıyor ve bu bir anda dengeleri değiştiriyor. Bu yılın en yeni iPhone modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la da bunun yaşandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABER-1: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Tüm Özellikleri!

İLGİLİ HABER-2: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Teknik Özellikleri

Apple iPhone 7 ve 7 Plus’Ta A10 Fusion çipi kullanıyor. Bu çiple 7 ve 7 Plus’ın tüm Android cihazlardan (üstelik hepsi markaların amiral gemileri) daha hızlı, yaklaşık 2 kat daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Öyleki MacBook Air’den de neredeyse 2 kat daha hızlı bir iPhone modelleriyle karşı karşıyayız.

Samsung’un yeni nesil Galaxy S7 modelleri (S7, Note 7, S7 Edge), Huawei P9, OnePlus 3 Geekbench testinden aldıkları puan ve iPhone 7/7 Plus’ın testten aldığı puanı aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

iPhone-7-ve-Android-Kiyaslama iPhone 7 Şimdiye Kadarki Tüm Android Cihazlardan Çok Daha Hızlı!

İşi ilginç kıran ise listedeki pek çok Android tabanlı akıllı telefonun 8 çekirdekli işlemciye sahip olması ve bunlara karşın iPhone 7/7 Plus’ın 4 çekirdekli olması… RAM konusunda da iPhone 7 2 GB, iPhone 7 Plus ise 3 GB RAM’e sahip. Yukarıdaki listede yer alan Android cihazlardan pek çoğunda en az 4 GB RAM mevcut.

Hepsi bu kadar da değil! 2015 model Core i7’li işlemciye sahip MacBook Air’lerle iPhone 7’yi tek çekirdekli performans testi kıyaslaması yapıldığında iPhone 7’nin hemen hemen 2 kat daha fazla puan elde ettiği ortaya çıkıyor. 2013 model MacBook Pro modellerini de iPhone 7’nin arkasında bıraktığını belirtelim.

Apple’ın yine 2016 Eylül-2017 Eylül dönemini iPhone’larının performansı ile kasıp kavuracağını söyleyebiliriz. iPhone 7’nin lansmanında şimdiye kadar bir akıllı telefonda yer alan en güç işlemci olarak bahsi geçen A10 Fusion çip için yakın zamanda App Store’a gelecek olan ekstra güçlü uygulamaları (oyunlar v.s.) görmek için şahsen şimdiden sabırsızlanıyorum!

teknik destek