İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Söylentileri: Çift Arka Kamera, Daha Büyük Pil ve Yeni Anten

iPhone SE piyasaya oldukça iyi bir giriş yaptı ve şimdiye kadar tanıtılan en iyi 4 inç iPhone olma başarısını da eline almış oldu. Ancak bu yılın en ilginç iPhone modeli şüphesiz iPhone 7 olacak. Uzun zamandır beklenen iPhone 7 için Apple köklü değişikliklere gidecek. En azından tasarım açısından. Ama her zaman olduğu gibi iPhone 7’yi daha da ilginç kılan söylentiler, spekülasyonlar ve sızıntılar oldukça fazla mevcut.

iPhone SE’nin tasarımında Apple iPhone 5s / 5 tasarımına geri gitmiş olsa da iPhone 7’nin tasarımında böyle bir adım beklenmiyor. Tasarım konusu yeni iPhone modeli ile sadece ileriye gidicek. iPhone 6/6s’in estetik tasarımının bir tık ilerisini düşünmek bile heyecan uyandırıcı duruyor aslında. O tasarımın daha ince olacağını tahmin ettiğinizde ise olay daha da ilginçleşiyor. Evet iPhone 6s 7.1 mm kalınlıkta. Bu iPhone 7 ile birlikte değişiyor ve iPhone 7’nin kalınlığının 6 ve 6.5 mm arasında olması bekleniyor. Elbette ki böylesine bir incelik baz fedakarlıkları beraberinde getirebilir, örneğin pil gibi. Ayrıca bu ince tasarım telefonun tutuşunu bile değiştirecek ve zorlaştıracaktır.

iPhone-7-Anten-Cizgileri

Apple kesinlikle iPhone 6 ve 6s’in en çok eleştirilen antan bantlarını ele alacaktır. Bunun yerine iPhone 7’nin arka kasasına plastik, ince bir anten bantları yerine üst ve alt kenarlarına entegre yapabilir. Elbette ki bu kolay değil ve bunun için anten olayının komple değişmesi gerekiyor ki Apple’da bunun üstünde çalışıyor.

iPhone-7-Cift-Kamera-Tasarimi

iPhone 7 için en ilginç söylenti ise yeni iPhone modelinin çift arka kamera ile geleceği söylentileri. Ünlü analist Ming-Chi Kuo bu özelliğini teyit ettiğini söyleyerek ısrarla raporlarında üzerinde durmaya devam ediyor. Bununla ilgili ortaya atılan konsept tasarımlarada insanların tepkisi negatif olmuştu. Bakalım Apple çift arka kamera noktasında ne gibi adımlar atacak.

iPhone-7-Pil

Pil konusunda da Apple’dan bir iPhone 6s’e göre büyük iyileştirmeler bekleniyor. iPhone 6s’de 6.61 watt-saat’lik pil yer alırken, iPhone 6s Plus’da 7.01 watt-saat’lik pil yer alıyor. iPhone 7’de 7.04 watt-saat’lik bir pilin yer alacağına dair ise söylentiler mevcut. Bu pil sözde çok ince olacak olan iPhone 7’nin kasasına sığacak deniliyor.