İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Söylentilerine Karşı Samsung’dan Atak! Gear IconX Tanıtıldı

Samsung dün Gear IconX, kablosuz kulaklığını tanıttı. IconX kulanlık Bluetooth üzerinden kablosuz iletişim ile bir akıllı telefon veya başka bir aygıt ile birlikte kullanılabiliyor. Kulak içi, son derece kullanışlı yapısı ile dikkat çeken bu kulaklığın aslında pazarlama adına farklı bir yönü var.

iPhone 7 ile Apple’ın 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması, kulaklık girişini şarj girişi ile birleştirmesi ve yeni nesil kablosuz EarPods’u tanıtacağı söylentileri Samsung’u tahrik etmiş gibi duruyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde tanıtılan Bragi Dash kulaklıklara karşıda bir alternatif olarak duruyor denilebilir.

Gear-IconX

Apple’ın standart bir kulaklık için yaptığı bu planları daha da ileriye götüren Samsung 4 GB depolama hafızası ile ve dokunmatik bir gövde ile IconX’i kullanıma sunuyor. Onu şarj etmek, onunla telefon görüşmesi yapmak veya müzik dinlemek oldukça kolay.

İlk izlenimlerini yapan uzmanlara göre tek negatif yanı ise düşük şarj ömrü. Ne kadar bir süre ile pil dayanım gücüne sahip bilinmese de fiyatı ile de dudak uçuklatacak diyebiliriz. IconX yurtdışında 199 dolara satışa sunulacak.