İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7: Su Geçirmeyecek ve Anten Çizgileri Olmayacak

iPhone 7’nin daha lansman tarihine uzun bir süre var ancak hakkında söylentiler hız kesmeden devam ediyor ve görünen o ki devam da edecek.

teknik destek

Tayvan kaynalı bir raporda, daha öncede belirtilen bir özellik tekrar vurgulanarak, iPhone 7’nin su geçirmeyen bir yapıya sahip olacağı yinelendi. Raporda ayrıca Catcher Technologies şirketinin iPhone 7’nin kasasının ana tedarikçisi olacağı belirtiliyor.

Raporda özellikle iPhone 7’nin iPhone 6 ve iPhone 6s’de yer alan rahatsız edici anten çizgilerine sahip olmaması için Apple’ın özel çalışmalar yapacağı belirtiliyor. Bu gelişmeyi ilk defa duyuyoruz ve Apple’ın bu anten çizgilerine nasıl bir çözüm getireceği merak konusu.

Apple’ın ana kasayı plastik yapıya taşıyabileceğini iddia edenler de mevcut. Böyle bir karar alınması durumunda hem üretim maliyetlerinin düşeceği hem anten çizgilerinin rahat bir şekilde kaldırılacağı hem de su geçirmemezlik özelliğinin desteklenebileceği belirtiliyor.

Apple’ın iPhone 7 ile ilgili planlamaları ve çalışmaları arka planda devam ederken gelişmeleri sizlere aktarmaya, raporları ve söylentileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

teknik destek