iPhone 7 Su Geçirmez Olacak ve Daha Fazla RAM’e Sahip Olacak

iphone-7-turkiye

Önümüzdeki günlerde ve her geçen gün hakkında daha fazla dedikodunun ve raporun yayımlanacağı iPhone 7 için bugün yeni bir rapor geldi. TrendForce, 2016 Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7’nin Samsung’un üst segment cihazlarına göre daha fazla özellikte geleceğini savundu. Daha fazla özellik kısmını da açan TrendForce, bunu daha fazla RAM miktarı ve su geçirmez olacağına bağladı.

teknik destek <

Apple’ın özellikle 5.5 inç ekrana sahip olan iPhone 7 Plus üzerinde geliştirmelere yapacağı vurgulanıyor. Mevcut iPhone 6s ve iPhone 6s Plus arasında ekran boyutu dışında tasarımsal ve donanımsal pek bir fark yok. Sadece optik görüntü sabitleme desteğinin olması iPhone 6s Plus’ı iPhone 6s’den ayıran etmen olarak gözüküyor. Apple’ın bu farklılıkları başta RAM miktarı ile olmak üzere ek özelliklerle arttıracağı iddia ediliyor.

TrendForce Apple’ın 2016 yılında pazar payını arttırarak 260 milyon iPhone sevkiyatı gerçekleştireceğini belirtiyor. Samsung’un da 2016 yılında 310 milyon telefon sevkiyatı yapması bekleniyor. Apple’ın ek önlemler alarak Samsung’un pazar payını geri çekerek, pazar payını arttıracağı öngörülüyor.

Apple’ın Samsung’a karşın atacağı bir diğer adım olarak ise, 2016 yılında yeni bir iPhone modelini tanıtacak olması gösteriliyor. İddiaya göre iPhone 7 ile birlikte hatta daha öncesinde (2016 yılının ilk veya ikinci çeyreğinde) iPhone 7c veya iPhone 6c tanıtılacak. Bu iddia uzun zamandır konuşulan bir iddia ve 2015 yılında da iPhone 6s ve 6s Plus’la birlikte iPhone 6c’nin geleceğine dair de pek çok iddia ortaya atılmıştı. Ancak Apple bunun tam aksine bir yol izledi ve ek olarak herhangi bir iPhone tanıtımı gerçekleştirmedi.

müşteri hizmetleri