İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Tanıtım Etkinliği Davetiyesindeki Resim Ne İfade Ediyor?

Apple’ın iPhone 7 etkinliği için hazırladığı medya davetiyesinde kullandığı resim şimdiden etkinlikle ilgili ipuçları aranmasına sebep oldu.

İPhone 7, 7 Eylül’de özel bir etkinlik ile tanıtılacak. Son bir haftadır iddiaların yoğunlaştığı tarih Apple’in dün gönderdiği davetiyeler ile kesinleşmiş olduz. Peki etkinlikte neler tanıtılacak?

Bu sorunun cevabı ile ilgili bir çok geçerli beklenti mevcut. Hatta Apple’ın davetiyede kullandığı logodan bu beklentileri haklı çıkarma gayretlerine girilmeye başlandı. Apple’ın logosunun üst tarafının ışıklarla süslenmiş hali olan davetiyedeki resim ne ifade ediyor?

Resimde Apple logosunun yaprak kısmında dikkat çekici olarak iki tane ışık topu kullanılmış. Burası yeni iPhone’daki çift kamerayı çağrıştırıyor. Yani iPhone 7 Plus’ta beklenen çift kamera.

Yeni iPhone’da tasarım değişikliğinin olmayacağı tahmin ediliyor. Tabi bu da iPhone 6SE iddialarına sebep olmuştu. Etkinliğin zamanlaması bu iddiayı çürütüyor gibi. Davetiye yer alan 7.sinde görüşmek üzere ifadesi iPhone 7 için ayarlanmış gibi sanki.

iPhone 7’de düşük ihtimal de olsa iris tarama özelliğinin gelmesi de beklentiler arasında. Tabi bu özelliğin daha çok gelecek yılın iPhone’unda olacağı ile ilgili iddialar yaygın. Erkinlik için kullanılan slogandaki “see” kelimesinin iris tarama özelliğini çağrıştırdığı düşünülüyor.

IMG_0091

AppleInsider’ın forum kullanıcısı TurboPGT, resimde yer alan ışık toph gruplarını 3 ayrı ürün tanıtılacağına yormuş. iPhone, Apple Watch ve Mac. Fakat Mac ile ilgili daha çok önümüzdeki aylarda yeni ürün beklentisi olduğu için bu iddia biraz temelsiz.

Biraz kahve falı gibi oldu ama yorumlar bu şekilde 🙂 Biz de ekip olarak etkinliği ve etkinlikle tanıtılacak ürünleri merakla bekliyoruz.