iPhone 7 ve Galaxy S8 Düşürme Testinde Karşı Karşıya [Video]

Galaxy S8 vs iPhone 7 Drop Test

29 Mart’ta, Türkiye saati ile 18:00’da Unpacked etkinliğinde tanıtılan Galaxy S8’i veya Galaxy S8+’ı eline alabilecek kadar şanslı olan birkaç kişi, YouTube’a yükledikleri videolarla insanları şaşırtıyorlar. Çünkü ellerindeki cihazı düz bir beton zemin üstünde düşürme testlerine tabii tutuyorlar ve bu aslında biraz ilginç kaçıyor.

teknik destek

Bununla birlikte, bir YouTuber, Galaxy S8 ve Apple’ın yeni (PRODUCT)RED iPhone 7’sini eline alıp, ölümcül denilebilecek düşürme testleriyle cihazları kıyaslıyor. Çok detaylı ve profesyonel bir karşılaştırma söz konusu olmasa da bize fikir vermesi açısından şimdilik video oldukça değerli bir konuma sahip.

Bu düşürme testlerinde Galaxy S8 güven tazelerken, iPhone 7 tarafında işlerin tam istenildiği gibi gitmediği görülüyor. Olur ya kazara iPhone 7’nizi elinizden düşürürseniz muhtemelen ekranı kırılacak ve kullanılamaz hale gelecektir. Ancak, Galaxy S8 tarafında işler biraz daha iyi. Hemen hemen iPhone 7 ile eşit şartlarda düşürme testlerine tabii tutulan Galaxy S8, her ne kadar kasasında ve ekranında belirgin olacak şekilde darbeler alsa da halen kullanılabilir olması ile dikkat çekiyor. Özellikle Galaxy S7 Edge ile düşürme testlerinde sınıfta kalan Samsung, Galaxy S8’de oldukça tatmin edici güçlendirmeler yapmış gibi duruyor.

Elbetteki bu düşürme testine göre daha profesyonel, hatta laboratuvar ortamlarında gerçekleştirilmiş testler zamanla gelecek ve asıl o testlerle gerçek bir değerlendirme yapabileceğiz. Ancak bir önizlenim elde edebilmek açısından aşağıdaki videonun doyurucu olduğunu belirtelim.

müşteri hizmetleri