İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ve iPhone 6s Karşılaştırması! İşte Karşılaştırma Videosu

Bu sefer iPhone 7 sızdırılmakla kalmadı bir de iPhone 6s ile karşılaştırma videosu sızdırıldı! Evet yanlış duymadınız. Çinli bir kişi iPhone 7 ile iPhone 6s’in karşılaştırmalı videosunu yayınladı ve YouTube’da paylaştı. Videoda Uzay Grisi iPhone 6s ile iPhone 7 karşı karşıya getirilmiş.

Videonun şimdiye kadarki en kritik sızıntı olduğunu belirtelim. Öyleki tüm hatları ile iPhone 7’yi gözler önüne seriyor. Yeniden konumlandırılmış ve daha aza indirgenmiş anten çizgileri, 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılarak lightning portu ile birleştirilmesi, yeniden hacimlendirilmiş güç düğmesi ve altta yer alan stereo hoparlör. iPhone 6s’e göre yeni nesil gelecek iPhone modelindeki kritik değişiklikler bunlar.

iPhone 7’nin özellikle kamerası ile Galaxy S7 ve LG G5’i arkasında bırakması söz konusu. Çok daha gelişmiş bir kamera ile karşı karşıya kalacağız gibi duruyor.

İlginçtir ki videoda iPhone 7’nin sessli/sessiz kilit düğmesine sahip olması. Güvenilir bir kaynakça ortaya atılan son iddia iPhone 7’de bu kilit düğmesinin kaldırılmasıydı. Videodaki iPhone 7’de bu düğme yerini koruyor.

Yeni nesil iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Eylül ayında Apple tarafından tanıtılacak. Şık tasarımlı iPhone 6s’e benzer bir yapı ile gelmesi bekleniyorlar. Daha güçlü suya ve toza dayanıklı bir yapı söz konusu olacak. A10 çip, geliştirilmiş batarya ile çok daha fazla pil ömrü, iPhone 6s’e kıyasla çok üstün kamera performansı sunması beklenen iPhone 7 Plus’ın özellikle düşük ışıkta yüksek kamera performansı sunan çift arka kameraya sahip olması söz konusu.