Şimdi yükleniyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ABD’de Yok Satıyor

iphone-7-vs-iphone-7-plus

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ABD’de Yok Satıyor

Tüketici İstihbarat Araştırma Ortakları (CIRP) en yeni araştırma raporunu açıkladı. Apple’ın üçüncü çeyrekteki son iki haftalık süreçte yaptığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarının sadece %43’ünü ABD’nin oluşturduğunu ve bu oranın %12’sinin iPhone 7 Plus’tan oluştuğu belirtiliyor.

teknik destek

Elbetteki daha fazla kullanıcı iPhone 7 Plus almak için çaba gösteriyor ama bütçeye göre iPhone 7’nin daha uygun olması kullanıcıları 4.7 inç ekranlı modele itiyor. Bu yönü ile oluşan şu tabloda CIRP’nin söylediği şaşırtıcı değil.

iPhone 6s ve 6s Plus kullanıcılarının %17’sinin, iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcılarının %36’sının iPhone 7 veya 7 Plus’a geçiş yaptığıda araştırma raporunun sonucunda belirtiliyor. Apple’ın üçüncü çeyrek satışlarında iPhone SE’nin ise hatrı sayılır, %9 gibi bir orana sahip olması da yer alıyor. Bu yönü ile üçüncü çeyrekte iPhone SE’nin en popüler üçüncü iPhone modeli olduğunu söyleyelim.

Araştırma sonuçlarına genel olarak bakılacak olursak, şu anda 71 ülkede satışa sunulan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın genel satışlarının sadece %43 gibi önemli bir oranının ABD’ye münhasır olması Apple’ın yeni iPhone modellerinin ABD’de yok sattığını gösterdiğini söyleyebiliriz.

teknik destek

2 yorum

comments user
Şafak

Türkiyede ki stoklar ne zaman yenilenecek bir bilgi var mı ?

Yorumlar kapalı.