İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Basınca Duyarlı Ana Ekran Düğmesi ile Geliyor

iPhone 7 ve 7 Plus’da önceki iPhone modellerinde bulunan fiziksel ana ekran düğmesi yerine floş, basınca duyarlı ana ekran düğmesinin yer alacağı konusu Bloomberg tarafından bugün paylaşıldı.

teknik destek

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Basınca Duyarlı Ana Ekran Düğmesi

Apple‘ın basınca göre böylece dokunsal geribildirim hissini yaşatmayı hedeflediği belirtiliyor. Bu teknolojinin yeni MacBook modelinde yer alan trackpads benzeri bir işlevi olacağını söyleyebiliriz. Geçen ay Mac Otakara’da benzer bir iddiada bulunmuştu. Üstelik iddiasını Apple’ın tedarik zinciri kaynaklarına dayandırmıştı.

Diğer pek çok analistlercede gündeme gelen bu iddianın zannediyoruz ki artık iddia olmaktan bir adım öteye gitmesi gerekiyor. Muhtemelen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta bu yönde gelişme görülecek.

iPhone 7 Plus’ın Çift Lensli Arka Kamerası

Buna ek olarak, çift lensli arka kamera geniş ekranlı iPhone 7’de kullanılacak. Sızdırılan prototiplerde görülen bu kameranın daha detaylı fotoğrafların oluşturulmasına yardımcı olacağı işaret ediliyor. Çift lensli arka kamera, aynı anda birden fazla kare fotoğrafın çekilmesi ve bu karelerin tek karede birleştirilmesini sağlayacak sensörlere sahip olacak. Böylece hiç olmadığı kadar net fotoğraflar elde edilebilecek. Dual sistem düşük ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraflarda da etkisi hissedilir derecede gösterecek.

Diğer Yönleriyle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Öte yandan yeni iPhone‘larla birlikte anten çizgileri daha aza indirgenecek, 3.5 mm kulaklık girişi kaldırılacak. Kulaklık girişinin kalkması ile ikinci bir hoparlör alanın ortaya çıkması ve böylece yeni nesil iPhone modellerinin çift hoparlörlü olması öngörülüyor. TSMC üretimi A10 çip, daha hızlı LTE ve Wi-Fi, biraz daha büyük pil, başlangıç olarak yerleşik depolama alanın 32 GB olması gibi yeniliklerin de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte gelmesi bekleniyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini Eylül ayı içerisinde tanıtması ve ön siparişe sunmasının beklenildiğini de belirtelim.

teknik destek