İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Batarya ve Kamera Detayları Sızdırıldı

Şimdiye kadar iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın gelişmiş kamera kalitesi için daha büyük bir kamera sensörü ile geleceklerini doğrulayan çeşitli sızıntılar mevcuttu. Ancak, her iki cihazda yer alacak yeni kameraların özellikleri sır olarak kalmıştı.

Çin menşeili Weibo sitesinden gelen sızıntı sayesinde nihayet bu gizem ortadan kalktı. Sızıntı yeni iPhone’ların kameraları ve bataryaları ile ilgili detay veriyor.

IMG_0085

Sızıntıya göre iPhone 6s’te 1/3 olan kamera sensörü iPhone 7’de 1/2.6 olacak. Yani iPhone 7’de daha büyük bir sensör yer alacak. iPhone 7 Plus’ta ise kamera sensörü yine 1/3 olarak kalacak. Her iki iPhone’da da kamera 12 MP olarak kalacak.

Sızıntının diğer kamera detaylarına göre iPhone 6s’te f/2.2 olan diyafram genişliğinin iPhone 7’de f/1.9 olarak değişiyor. Bu oran iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın daha çok ışık almasını, yani karanlık ortalamalarda daha net fotoğraf çekilmesini sağlayacak.

Sızıntı ayrıca yeni iPhone’ların batarya detaylarını da veriyor. Buna göre iPhone 7’de 1960 mAH, iPhone 7 Plus’ta ise 2910 mAH batarya olacak. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta küçülen batarya yerine daha büyük bataryalar göreceğiz.

Son olarak Weibo’dan gelen detaylar iPhone 7’de 2GB, iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM olacağını doğruluyor. A10 işlemci ile gelecek olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın 7 Eylül’de tanıtılması bekleniyor.