İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Tam Şarj Olma Süresi Ne? Cevabı Haberimizde!

iPhone tam şarj olma süresi nedir? iPhone 6s, iPhone 7 veya Plus telefonlarda şarj süresi kaç saat olmalı?

Günümüzde bir cihazın performansı kadar pil ömrü, şarj olma süresi de artık önem taşıyor. Bu noktada iPhone 7’nin şarj olma süresi elbetteki merak ediliyor. Performans, pil ömrü ile herkesi memnun edecek bir yapıya sahip olan iPhone 7’nin şarj olma süresini de bu sebeple ele alalım istedik.

Gerçekte iPhone 7’nin rakipsiz olduğu, beklenenden çok daha iyi bir cihaz olduğu doğrulanmış, pek çok testle de kanıtlanmış durumda. Yine de her şeyin mükemmel olmadığını söylememiz mümkün. Apple’ın zaten “hızlı şarj” teknolojisi ile henüz tanışamamış olmasına iPhone 7 ile birlikte rakiplerine göre hatta 6s’e göre düşen şarj olma süresini de ekleyebilirsiniz.

AnandTech’in yaptığı derinlemesine bir araştırmada iPhone 7’nin %0 şarj seviyesinden %100’e 2 saatte eriştiği görülmüş. iPhone 6s için de bu süre benzer ama daha iyi. Özellikle iPhone 7 Plus’ın tam şarj olma süresi 3 saat seviyelerinde. Listede en başarılı olarak tanıdık cihaz ise Samsung Galaxy S7. S7’nin tam şarj olma süresi 1.5 saat. iPhone SE ise listede üçüncü sırada hemen hemen 1.5 saat ile yer alıyor.

İşte o araştırmanın sonuçları;

iphone-7-sarj-suresi

iPhone 8, iPhone X, iPhone XS Max ve iPhone XR dahil tüm telefonlarda pil tamamen bitmeden şarj ediniz. Öneri şarj seviyesi %5 olabilir. Android telefon içinde bu geçerli.

Tamamen şarj bitti şarj olmuyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bataryaların ömrü kısaldığı zamanlarda bazen şarj tamamen bittiğinde şarj olmayabiliyor. Hatta cihaz açılmıyor. Bundan dolayı öneri

9 Yorum

 1. Zeynep Zeynep 14 Mayıs 2017

  İphone 7 aldım yaklaşık bir hafta oldu alalıda şarjı cok kötü gidiyo bundan önceki 6 plus bile beş kat daha iyidi şarjı 2 saat içinde yüzde 40 ını yiyor diyebilirim cok fazlada neti acık tutmuyorum szce servise göndrmelimiyim yoksa normal mi

 2. Sude Sude 20 Mart 2017

  Ben ıphone 7 plus kullanıyorum 1-2 gün telefon tam şarj olmadan çıkartım ve suan sarj su gibi gidiyor hiç oynamadığım halde düşüyor ne yapmalıyım?

 3. CEM ÇITAK CEM ÇITAK 10 Kasım 2016

  Merhaba
  Bende iphone 7 var geçen gün şarja taktım %15 ti 4 saat oldu %99 a geldi neden bu kadar uzun sürdü şarj olması

 4. Emre Emre 13 Ekim 2016

  İpad adaptörü ile daha hızlı şarj yapmaya ne diyorsunuz zararlı mı batarya şişer mi??

Yorumlar kapatıldı.