İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta Daha Büyük Piller Kullanılacak

Çinli Web sitesi Weibo’nun raporuna göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un bataryası iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’tan daha büyük olacak. Rapora göre iPhone 7 Plus’ta 2810 mAH, iPhone 7 ise 1735 mAh batarya kapasitesine sahip olacak. Mevcut modellerde sırasıyla 1715 mAH ve 2750 mAH kapasiteli piller bulunmakta.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, daha ince gövde ve yeniden tasarlanmış anten çizgileri ile mevcut iPhone 6s’e çok benzer bir tasarıma sahip olacak. Asıl büyük tasarım değişikliğinin 2017 yılında iPhone 8 olacağına değinen site, iPhone 7s modelinin olmayacağından da bahsediyor.

Pil kapasitesinde büyüme olmasına rağmen pil ömründe çok büyük farklılık olmayacağı düşünülüyor. Çünkü iPhone 6s’te bir önceki modele göre daha düşük kapasiteli pil kullanılmış ve pil ömründe değişiklik olmamıştı.

Weibo’nun iPhone 7 için büyük pil söylentilerine rağmen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullanılan 1810 mAH ve 2910 mAH’lik piller hala en büyük iPhone pilleri sayılmakta.
Apple, 4.7 inçlik ve 5.5 inçlik iPhone’larda nedense çok büyük pil değişikliklerine gitmiyor. Şirket daha büyük pil yerine tercihini daha ince bir iPhone’dan yana kullanıyor. Pil yetersizliği konusundaki açığı kapatmak adına akıllı bataryalı kılıfı müşterilerine sunuyor.
iPhone 7’de kullanılacak pil yeni işlemciden (A10) kaynaklı belki daha iyi bir pil ömrü sunabilir. Bunu zaman gösterecek.